NIEMCY: ODENWALD – PO SZYNACH SIŁĄ MIĘŚNI I SŁOŃCA

Odenwald, średniej wysokości masyw górski na południu Hesji, czeka na żądnych przygód z jedyną w swoim rodzaju atrakcją: pierwsza na świecie drezyną solarną ‘Überwaldbahn’ porusza się po wyłączonym z ruchu w 1994 roku jedenastokilometrowym odcinku torów – jednej z najpiękniejszych zabytkowych tras kolejowych Europy – z Mörlenbach do Wald- Michelbach. Pasażerowie drezyny mijają trzy duże wiadukty i potężny kamieniołomm, tunel i kompleksy leśne. Jeszcze do końca października 2016 codziennie można wyruszyć w tę piękną trasę przyjaznym dla środowiska mięśniowo-elektrycznym hybrydowym pojazdem szynowym. Drezyny napędzane są za pomocą pedałów mechanizmu korbowego, umieszczonych przy czterech z ośmiu miejsc siedzących w pojeździe.

 

Napęd wspomagany jest przez zmagazynowaną energię słoneczną. Maksymalna prędkość wynosi 15 km/h, wzniesienia do 3,3 procenta nie stanowią większej trudności nawet dla mniej wprawionych pasażerów. Przejażdżki drezyną można połączyć na przykład z atrakcjami kulinarnymi, zwiedzaniem muzeum, wycieczką na wozie konnym lub wędrówkami w poszukiwaniu ziół. Istnieje także możliwość wypożyczenia e-bike’ów, na których dotrzemy do najciekawszych miejsc Odenwaldu.

Nibelungenland / Solardraisine – Kraina Nibelungów / solarna drezyna Niemiecki / International: http://www.nibelungenland.net/Media/Attraktionen/Solardraisine-Ueberwaldbahn Solardraisine Überwaldbahn Niemiecki: http://www.solardraisine-ueberwaldbahn.de/ Hessen / Bergstraße-Odenwald Niemiecki: https://www.hessen-tourismus.de/natur-und-landerlebnis/landerlebnis-in-hessen/nachhaltiges-hessen Angielski: https://www.hessen-tourismus.de/outdoor-and-countryside-experiences/natural-landscapes-inhessen/ geo-naturpark-bergstrasse-odenwald?q=sustainable

Zdjęcie: © Überwaldbahn gGmbH

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top