NIEMCY: NR 1 WŚRÓD MŁODYCH TURYSTÓW EUROPY

5,2 mln młodych Europejczyków w wieku od 15 do 24 lat odwiedziło Niemcy w 2018. Udział turystyki młodzieżowej w ogólnej liczbie 59,3 mln zagranicznych podróży Europejczyków do Niemiec wyniósł zatem 8,8%, jak wynika z analiz trendów World Travel Monitor opublikowanych przez IPK International (wyjazdy z co najmniej jednym noclegiem w roku 2018).

 

Niemcy jako miejsce podróży turystycznych idealnie oddają więc tendencję zaznaczającą się na rynkach europejskich: z 528 mln podróży zagranicznych Europejczyków 45 mln (8,5 procent) przypadło na przedział wiekowy 15-24 lat. W rankingu podróży turystycznych europejskiej młodzieży Niemcy z udziałem w rynku 11,5% plasują się aktualnie na pierwszym miejscu. Prowadząca dotychczas w statystyce Hiszpania spadła na drugie miejsce – 11,2%. Na trzecim miejscu znalazły się Włochy – 8,4%.

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), komentuje: „W oparciu o dogłębne badanie rynku szczegółowo analizujemy potencjał dla naszego marketingu tematycznego. Uzyskaną wiedzą dzielimy się z naszymi partnerami w niemieckiej branży turystycznej, aby następnie uściślić działania adresowane do grup docelowych wykazujących największe zainteresowanie. Właśnie mniejsze i średnie przedsiębiorstwa oferujące wyspecjalizowane produkty wspiera DZT jako platforma w międzynarodowych kampaniach promocyjnych. Digitalizacja naszej strategii marketingowej i koncentracja na marketingu w mediach społecznościowych budzą szczególnie wśród młodych ludzi wyraźnie rosnące zaciekawienie Niemcami jako kierunkiem turystycznym.“

Na swoim portalu internetowym www.germany.travel w zakładce „Informacje turystyczne“ DZT kieruje uwagę młodych turystów na określone tematy i programy turystyczne w Niemczech. Oferta obejmuje zarówno podróże indywidualne jak i wyjazdy grupowe czy wycieczki szkolne. Udostępniane treści zawierają pełne spektrum informacji, od tanich noclegów, przez parki rozrywki, po „Creative Germany“. DZT regularnie inicjuje wspólne akcje z Niemieckim Towarzystwem Schronisk Młodzieżowych i prowadzi intensywną współpracę z Instytutami Goethego za granicą.

Wykorzystując program „Miasta i kultura“ DZT już od 2017 upowszechnia szczegółowe informacje na temat nauki języka niemieckiego w Niemczech. Wyszukiwarka szkół językowych zawiera 60 placówek rozlokowanych na obszarze całych Niemiec. Część oferty stanowią także test językowy i film objaśniający. DZT skupia szczególną uwagę na serwisach społecznościowych i marketingu influencerskim. Na Facebooku uruchomiła strony dedykowane specjalnie użytkownikom z ponad 20 krajów, zyskując bazę 2,69 mln fanów na całym świecie. Na Instagramie publikuje swoje treści na globalnym koncie @germanytourism. DZT prowadzi także sześć kont na Twitterze oraz aktywnie korzysta z innych mediów społecznościowych: Youtube, Pinterest, Snapchat, a także Weibo i WeChat na rynku chińskim.

Zdjęcie: DZT

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top