NIEMCY: NOREWESKIE FASCYNACJE NA WYSPIE FÖHR

Föhr pozdrawia Fjord – Norwegia gościem w Muzeum Sztuki Zachodniego Wybrzeża „Jedyne w swoim rodzaju! Sztuka przez duże „S”! Wspaniałe!“ – tak reklamuje swoje skarby muzeum położone na samej Północy Niemiec, tuż przy granicy z Danią. Na zielonej wyspie Föhr, „fryzyjskich Karaibach“, na Morzu Wattowym u wybrzeży Szlezwiku-Holsztynu, w urokliwym Alkersum znajduje się „Muzeum Sztuki Zachodniego Wybrzeża“. Od otwarcia w 2009 roku ta instytucja użytku publicznego funkcjonuje w oparciu o bogate zbiory malarstwa, grafiki i fotografii szwajcarskiego założyciela Frederika Paulsena. Prezentowana jest tu sztuka, która w żywy i poruszający sposób ukazuje morze, wybrzeże i krajobrazy.

 

W dniu 4. marca 2018 muzeum, posiadające także sielankowy ogród i przytulną restaurację, otworzy wiosenny sezon wystawą zatytułowaną „Norweskie Fascynacje“. Malarstwo pejzażowe od epoki romantyzmu po czasy współczesne, w postaci dzieł znanych norweskich malarzy od Johana Christiana Dahl po Edvarda Muncha, zaprezentowane zostanie na tle wystawy „Norway Contemporary! – Współczesna Norwegia“. Zapraszamy więc na wyspę Föhr: Prom z Wyk przybija kilka razy dziennie na stały ląd do Dagebüll Mole, czas przeprawy wynosi 50 minut. Można zabrać także auto.

Muzeum Sztuki Zachodniego Wybrzeża niemiecki: http://www.mkdw.de angielski: http://www.mkdw.de/en/

Być turystą na wyspie Föhr niemiecki: https://www.foehr.de angielski: http://www.germany.travel/en/leisure-and-recreation/germanys-islands/north-sea-islands/foehr-island.html Prom na linii

Dagebüll-Föhr-Dagebüll niemiecki: http://www.faehre.de angielski: https://www.faehre.de/sprachen/english/booking/

W podróży po Szlezwiku-Holsztynie niemiecki: https://www.sh-tourismus.de angielski: https://www.sh-tourismus.de/en

Zdjęcie: Fjord-Idyll, Obraz Georga Antona Rasmussena w Muzeum MKDW, © Sammlung Kunst der Westküste

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top