NIEMCY: LIPSK ZAPRASZA

W najbliższym czasie w Lipsku odbędzie się kilka ważnych imprez, które powinny zainteresować także zagranicznych turystów. Oto, naszym zdaniem najciekawsze, które zapowiada tamtejsza informacja turystyczna Leipzig Tourismus und Marketing GmbH 25.

FESTIWAL WAVE-GOTIK-TREFFEN

Od 13 do 16 maja 2016 roku największy na świecie festiwal „czarnej sceny”, który odbywa się w Lipsku corocznie w Zielone Świątki od 1992 roku, będzie świętował swój 25. jubileusz. Podczas czterech dni festiwalu Wave-Gotik-Treffen (WGT) oprócz ponad 150 koncertów na odwiedzających czekać będą rozmaite atrakcje. W programie są imprezy, przedstawienia operowe, wieczory literackie, wystawy, gry miejskie i średniowieczny targ.

 

Do atrakcji festiwalu WGT należy Piknik Wiktoriański w parku, a także Pogańska Wioska i malowniczy Średniowieczny Targ. Spacery po cmentarzu, sceniczne nabożeństwo, wykłady biologów kryminalistycznych czy też popołudniowe ręczne robótki dla miłośników czarnego romantyzmu – przy tak „kolorowym” programie można by wręcz powiedzieć, że nie chodzi wcale o festiwal gotycki.

Co roku festiwal przyciąga około 20 tysięcy gości z całego świata. Na 25-lecie Muzeum Historii Miasta zorganizowało wystawę pt. „Leipzig in Schwarz” („Lipsk w czerni”). Terminy: 13 – 16 maja 2016 & 2 – 5 czerwca 2017

 

ENERGY SUMMER OPENING

 

28 maja 2016: Impreza Energy SummerOpening w parku rozrywki Belantis Festiwale nad jeziorem, imprezy w ogródku? Znasz to od dawna. Ale swobodne spadanie i pięć pętli na kolejce górskiej HURACAN nocą, przejazd na kobrze przez pustynię i nocne tańce – takie atrakcje tylko w parku rozrywki BELANTIS. Na żywo zagra zespół Glasperlenspiel i zadba o dobry nastrój.

Podczas nocnej imprezy ENERGY SummerOpening Party w sobotę, 28 maja 2016 w parku rozrywki BELANTIS kolejki górskie Kobra boga Amun Ra i HURACAN zapewnią niejeden dreszczyk emocji. Kilkunastu DJ-ów i występy na żywo na kilku scenach i parkietach zachwycą gości muzyką z gatunku electro, house, black, techno i querbeet. Z parkietu można przejść bezpośrednio na kolejkę górską i z powrotem.

 

ROBO CUP LEIPZIG – MŚ W PIŁCE NOŻNEJ ROBOTÓW

 

Od 30 czerwca do 3 lipca 2016 roku targi w Lipsku będą miejscem, w którym odbędą się 20. mistrzostwa świata w piłce nożnej robotów – RoboCup. To największe międzynarodowe wydarzenie z udziałem robotów gości każdego roku w innym miejscu. Ostatni raz Niemczech odbywały się one w 2006 roku w Bremie równolegle z mistrzostwami świata w piłce nożnej i zachwyciły tysiące odwiedzających.

Niemal 3000 uczestników z ponad 40 krajów rywalizowało ze sobą podczas mistrzostw świata w piłce nożnej robotów RoboCup i rozwiązywało skomplikowane zadania. Oprócz robotów grających w piłkę, odwiedzający będą mogli także poznać roboty, które samodzielnie poszukują ocalałych w miejscach katastrof lub wykonują różne zadania domowe w interakcji z człowiekiem.

 

7. FESTIWAL FOTOGRAFICZNY

 

Po roku przerwy w Przędzalni odbędzie się, od 25 czerwca do 3 lipca 7. festiwal fotograficzny pod hasłem „That which has not been photographed criticizes that which has”, zorganizowany przez Centrum Współczesnej Fotografii w Lipsku pod przewodnictwem Anji König i Jana Wenzela.

 

8. FESTIWAL MUZYCZNY BACHFEST

 

Festiwal Bachfest zalicza się do najważniejszych międzynarodowych festiwali muzyki klasycznej. W jego trakcie odbywa się ponad 100 wydarzeń, które co roku odwiedza 75 tysięcy ludzi. Festiwal Bachfest w Lipsku jest jedynym takim wydarzeniem na świecie, gdyż odbywa się w autentycznych miejscach działalności Bacha w Lipsku z udziałem tradycyjnej grupy muzycznej Thomanerchor i orkiestry Gewandhaus. Festiwal w 2016 roku odbędzie się od 10 do 19 czerwca i podkreśli harmonijne wpływy Maxa Regersa na muzykę Bacha.

 

WYSTĘPY ORKIESTRY GEWANDHAUS

 

Słynna Orkiestra Gewandhaus zaprasza do świętowania zakończenia sezonu podczas dwóch wieczorów z muzyką klasyczną pod gołym niebem w lipskim parku Rosental. W programie znajdują się „Czarownice i magia” (24.06) oraz „Sen nocy letniej” (25.06) z udziałem orkiestry Gewandhaus pod batutą Vladimira Jurowskiego. Zdjęcia: LTuM © Andreas Schmidt

 

NOWY PLAN LIPSKA

 

I jeszcze jedna ważna informacja dla turystów. Najnowsze wydanie planu Lipska jest już dostępne w sprzedaży. Wydany w 13 językach, także po polsku, zawiera najważniejsze informacje dotyczące miasta. Turystyczny składany przewodnik po Lipsku zawiera propozycje spaceru przez miasto oraz rozdziały poświęcone muzyce, targom, kongresom, atrakcjom historycznym, wydarzeniom kulturalnym i imprezom rozrywkowym, a także turystyczny plan miasta, plan śródmieścia, plan dojazdu, plan targów oraz ofertę usług turystycznych i marketingowych spółki Leipzig Tourismus und Marketing GmbH.

 

Zdjęcia: LTuM

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top