NIEMCY: FESTIWAL STRAMU W WŰRZBURGU

Około 100 000 gości odwiedza corocznie Festiwal Sztuki Ulicznej i Muzyki STRAMU w Würzburgu, jeden z największych tego typu w Europie. Od 9. do 11. września 2016 STRAMU po raz 13. dostarczy wielu atrakcji i mnóstwa zabawy: setki artystów z całego świata ożywią to miasto w północnej Bawarii muzyką, żonglerką, pokazami ognia, programem dla dzieci, tańcem i pokazami artystycznymi najwyższej klasy. Na 24 śródmiejskich placach zaprezentują się zarówno artyści o międzynarodowej renomie jak i regionalni muzycy i młode talenty. Ich występy odbywają się na ulicach, bez stwarzających dystans scen i podestów.

 

Dzięki temu komunikują się z otaczającą ich ze wszystkich stron publicznością – w ten sposób kultura przybiera najprostszą z form i staje się dostępna bez jakichkolwiek barier. Motto festiwalu brzmi: „Gdy Ci się spodoba sztuka, wrzuć grosz do kapelusza!“ – jak to w sztuce ulicznej, publiczność nagradza występy kilkoma brzęczącymi monetami wrzuconymi do kapelusza lub kupując płytę CD. Artyści nie otrzymują od organizatorów festiwalu żadnej gaży. Mogą liczyć jedynie na transport, wyżywienie i obsługę logistyczną.

STRAMU Würzburg Niemiecki: http://www.stramu-wuerzburg.de/de/stramu.142.0.0.0.0.html Angielski: http://www.stramu-wuerzburg.de/en/stramu.142.0.0.0.0.html Würzburg Niemiecki: http://www.wuerzburg.de/de/gaeste/tourist-information/index.html Angielski: http://www.wuerzburg.de/en/index.html Bayern / Bawaria Niemiecki: http://www.bayern.by/ Angielski: http://www.bavaria.by/

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top