NIEMCY: FESTIWAL MUZYCZNY W POCZDAMIE – SANSSOUCI

„Jakim powietrzem oddycham? Do jakiego lądu dotarłem?” – te pytania homerowskiego Odyseusza zostały przetłumaczone na język muzyki w genialnej adaptacji „Il ritorno d’Ulisse” (Powrót Ulissesa) autorstwa Williama Kentridge’a. To jeden z ponad 80 eventów, które odbędą się w czerwcu w pałacach i ogrodach stolicy Brandenburgii – Poczdamu w ramach festiwalu muzycznego, który rozpocznie się 9 czerwca br. Koncerty i opery z różnych epok z udziałem artystów 23 narodowości mają motto „Ziemia, Ogień, Woda, Powietrze”. Jak te elementy wpływają na muzykę i teorie muzyczne? Jak można muzycznie zinterpretować ideę temperamentu opierającego się na czterech żywiołach? Czy możliwa jest prawdziwa harmonia tych sfer?

 

Takie oraz podobne pytania zostaną omówione przez festiwalowych ekspertów w historycznym otoczeniu. Niezależnie, czy to jest hiszpańska opera barokowa, noc jazzu czy też koncert rozrywkowy: na Potsdam Sanssouci Music Festival muzyka zabrzmi w swoim najlepszym wcieleniu!

Jednym z najważniejszych punktów programu będą z pewnością eventy związane z muzyką wody przy pałacu Babelsberg. Po stu latach odtworzono tutaj wodne ogrody, założone przez księcia Hermanna von Pückler-Muskau. Idealny powód do świętowania! Dla dzieci przygotowano również dużo atrakcji – zajęcia związane z wodnymi dźwiękami i piknikowy koncert w pałacowym parku przyniosą im na pewno wiele radości.

Programm- und Ticketinfos German: http://www.musikfestspiele-potsdam.de English: http://www.musikfestspiele-potsdam.de/en.html

Infos zu Potsdam German: https://www.potsdamtourismus.de English: http://www.potsdam-tourism.com Infos zu Brandenburg German: http://www.reiseland-brandenburg.de English: http://www.brandenburg-tourism.com

Zdjęcie: Stefan Gloede

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top