NIEMCY: CZEKAJĄ NA TURYSTÓW

niemcy1

 

Otwieramy oczy i patrzymy wokoło: świat ponownie staje przed nami otworem! Marzenia o wakacyjnych podróżach budzą się jak z głębokiego snu i wzywają, aby znowu zacząć je realizować. Nadszedł okres nowych planów turystycznych. Już najwyższy czas odkryć przyrodę w sercu Europy, poczuć wiatr we włosach i słońce na skórze. Czas na pałace i zamki, metropolie pełne życia i ludzi pełnych życzliwości.

W ten sposób DZT – Niemiecka Centrala Turystyki zaprasza gości z Polski w kolejnym biuletynie.

 

niemcy2

 

Zobacz to, co nowe 

Każdy kraj ma swoje turystyczne tajemnice, małe klejnoty, które nie zwracają na siebie uwagi i nie są w centrum zainteresowania, ale roztaczają wokół siebie magię. Jesteś ich ciekawy?

Wybierz się w odkrywczą podróż po bajkowych ulicach, do historycznych miejsc albo małych wysp na wzburzonym morzu

Odkryj na nowo

 

 

 

niemcy3

Bajkowa wycieczka w góry

Najlepsza niemiecka atrakcja wakacyjna ze wspaniałą górską panoramą: oto, co oferuje szlak turystyczny przez niemieckie Alpy – Deutsche Alpenstraße.

Trasa liczy 450 kilometrów długości i prowadzi przez południową Bawarię, od Jeziora Bodeńskiego do Berchtesgaden. Zamek Neuschwanstein jest w zestawie!

Zaplanuj trasę…

 

 

niemcy4

 

Piękne jak ze snu

Są szczególnie piękne wieczorem, kiedy słońce sprawia, że złote światła tańczą na wodzie: wyspy, które zakotwiczają się w wodzie jak rajskie kryjówki pośrodku jezior lub rzek.

Niektóre są znane na całym świecie, inne nieco mniej. Polecamy Fraueninsel na jeziorze Chiemsee lub Mainau na Jeziorze Bodeńskim…

Wyspy marzeń

 

 

 

niemcy5

Świat rycerzy i dam

Prawie niewyobrażalne jak na jeden kraj: Niemcy mają 25 000 zamków i pałaców.

Czy wolisz romantyczne, a może zabawne i pełne kiczu, bajkowe czy warowne? Jednego jesteśmy pewni: u nas na pewno znajdziesz zamek swoich marzeń.

Zobacz więcej…

 

 

niemcy6

 

 

Czas na degustację

Ukazują wdzięk, urok i charakter, mogą być lekkie jak chmurka lub ciężkie jak ziemia, na której rosną. Mówimy o niemieckich winach! Riesling znad Mozeli lub Spätburgunder z winnic nad rzeką Ahr są popularne na całym świecie. Niemcy oferują łącznie 13 regionów uprawy winorośli – jeden bardziej sielankowy od drugiego.

Zobacz film

 

 

 

Zawsze miły chatbot

Nigdy nie ma wolnego dnia, jest zawsze przyjazny i niezwykle inteligentny: chatbot to idealny kontakt, który odpowie na wszelkiego rodzaju pytania o Niemcy, jako cel podróży. Spróbuj porozmawiać z chatbotem

Zadaj pytanie…

 

Wakacje w winnicy

Goście przyjeżdżający do Niemiec własnym samochodem kempingowym mają możliwość nocowania na terenie 38 winnic. Turystów zapraszają nie tylko szlaki winne znajdujące się na prawie wszystkich niemieckich obszarach uprawy winorośli, ale także miejsca związane z kulturą i sprzedażą wina.

Ściągnij aplikację na najbliższą podróż do Berlina i poznaj ponad 200 wybranych miejsc

Więcej informacji…

niemcy8

Nadchodzące wydarzenia

IX symfonia d-moll op.125

Dziewięć symfonii Beethovena odmieniło oblicze muzyki, a ostatnia, dziewiąta, dzięki obecności partii chóru i głosów solowych wprowadziła muzykę europejską na nowe tory. Warto wspomnieć, że w czasie prawykonania tego utworu Beethoven był już zupełnie głuchy. Zapraszamy do wysłuchania IX symfonii w wykonaniu orkiestry Gewandhaus z Lipska. #leipzigklingtweiter

Wysłuchaj koncertu

Zobacz kalendarz wydarzeń

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top