NET MEDIA

NET MEDIA

 Największy sprzedawca miejsc hotelowych w Polsce.

Gośćmi pierwszego październikowego spotkania w „Globtroterze” byli przedstawiciele giełdowej spółki NET MEDIA S.A. : wiceprezes zarządu dr Michał Pszczoła i dyrektor handlowy Adam Bereza. Przedstawili oni tę firmę działającą w segmencie nowych technologii i specjalizującą się m.in. w internetowej sprzedaży miejsc hotelowych w której jest liderem rynku w Polsce, a także zajmującą się innymi usługami turystycznym – oraz jej plany na najbliższą przyszłość.


Firma działa od 1999 roku. Od początku 2006 roku, po przejęciu firmy Net Tavel, świadczy usługi turystyczne. W listopadzie ub. roku weszła na warszawską giełdę papierów wartościowych, zaś w grudniu uruchomiła własny system rezerwacji. Rozwija się dynamicznie, o czym świadczy fakt, że w ciągu roku ( dane porównawcze z pierwszych półroczy ) jej przychody wzrosły ponad 5 – krotnie, zaś zysk zarówno brutto jak i netto ponad 2 – krotnie. Osiągając w tym drugim przypadku prawie 940 tys. zł. W dziedzinie turystyki spółka prowadzi rezerwację hoteli w Polsce i na  świecie w systemie oneline, profesjonalną i kompleksową organizacją i obsługą imprez, konferencji i szkoleń – events & incentive oraz rezerwację i sprzedaż biletów lotniczych. W planach ma rozszerzenie, po przejęciu kilku biur podróży, działalności w sferze turystyki, m.in. wprowadzenie do oferty sprzedaży wycieczek. Wszystko w systemach informatycznych oraz szeroko pojętym e-commerce, które rozwijają się bardzo szybko.
Nasi goście poinformowali, że w Polsce już 3,5 mln. osób dokonuje rocznie zakupów w sieci internetowej na kwotę 6 mld zł, a wg prognoz ten segment rynku wzrośnie do 2010 roku trzykrotnie, zaś wartość w nim sprzedaży do 16 mld. złotych. Co Polsce pozwoli wyprzedzić na tym polu m.in. Holandię i Szwajcarię. W dziedzinie turystyki najważniejsza dla spółki jest rezerwacja i sprzedaż miejsc hotelowych.
Za jej pośrednictwem klienci dokonują blisko 100 tys. rezerwacji rocznie. Portale spółki mają ponad 350 tys. użytkowników i z górą 7 mln. wejść na wszystkie strony miesięcznie. Za pośrednictwem portalu: www.hotele.pl można zarezerwować miejsce w jednym z około 800 hoteli, w tym wszystkich najważniejszych w Polsce, łącznie z siecią Orbisu, w której Net Media są jedyną firmą zewnętrzną pośredniczącą w tego rodzaju sprzedaży. Obsługiwani są zarówno klienci indywidualni, jak i podróżujący służbowo oraz – z kompleksową organizacją – konferencje, szkolenia, wyjazdy integracyjne, grupowe itp.
– Pozycję lidera na rynku usług noclegowych w Polsce osiągnęliśmy oferując ceny do 75% niższe od możliwych do uzyskania bezpośrednio w hotelowych recepcjach – stwierdzili nasi goście. Spółka, którą reprezentowali, ma bowiem stały kontyngent wolnych pokoi w hotelach, jak również dostęp do hotelowych ofert specjalnych: cen dnia, last minute, promocji i super ofert. Ponadto rabaty na dodatkowe usługi w poszczególnych miastach: w restauracjach, kinach, teatrach, sklepach. Wg przedstawionych nam danych, korzystanie z pośrednictwa Net Media oznacza średnią oszczędność kosztów noclegów przy ich rezerwacji internetowej o 31%, zaś kosztów pośrednich do 70%. Bardzo istotne jest również i to, że poza ofertami last minute i specjalnymi, rezerwację miejsc hotelowych można – do określonej godziny w dniu planowanego przybycia – anulować bez ponoszenia z tego tytułu żadnych kosztów. – Rezerwacja i sprzedaż miejsc hotelowych oraz innych usług turystycznych w systemach informatycznych – podkreślili nasi goście – ma ogromne perspektywy rozwoju w Polsce. Przede wszystkim dzięki wzrostowi zamożności społeczeństwa, budowie nowych hoteli, coraz większym liczbom zarówno zagranicznych turystów przyjeżdżających do naszego kraju jak i Polaków udających się za granicę oraz rozwoju tanich linii lotniczych. Wiąże się to także z dynamicznym rozszerzaniem dostępności do Internetu oraz wzroście liczby używanych kart płatniczych. Więcej na temat tej sfery działalności spółki można dowiedzieć się, a także dokonać rezerwacji miejsc hotelowych, poprzez m.in. strony internetowe: www.hotele.pl i www.hotele-oneline.pl

 Cezary Rudziński
Zdjęcia autora

Dodane 04 10 07

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top