NAGRODY PORTALU KURIER365.PL

W siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie zostały uroczyście wręczone nagrody portalu Kurier365.pl – listopadowymi laureatami zostali Bogusław Schaeffer i Mariusz Gryżewski. Ideą nagród potralu kurier365.pl jest wskazanie twórców wartościowych inicjatyw i przedsięwzięć

 

Przybyłych na uroczystość wręczenia nagród portalu Kurier365.pl gości przywitał Redaktor Naczelny Tomasz Brzozowski. Podczas wręczania nagród i wygłaszania dla nagrodzonych laudacji było niezwykle uroczyście, ale w kuluarach przeważała atmosfera zdecydowanie rodzinna.

 

 

W imieniu przebywającego za granicą Bogusława Schaeffera nagrodę z rąk Tomasza Brzozowskiego – akwarelę wykonaną przez znanego malarza Janusza Dziurawca i okolicznościową szarfę – odebrał aktor Marek Frąckowiak – Prezes Fundacji Przyjaciół Sztuk „Aurea Porta”, organizujący i biorący m.in. udział w rozpoczynającym się właśnie Festiwalu Era Schaeffera.

 

Zarówno Marek Frąckowiak jak i Tomasz Miłkowski, wybitny teatrolog, opowiadając o Bogusławie Schaefferze mówili o jego wielkim talencie, ale i wielkiej skromności.

 

Tomasz Miłkowski porównał Bogusława Schaeffera do Leonarda da Vinci XXI wieku. Stwierdził też, że trudno sobie wyobrazić bardziej trafne określenie powodu przyznania tej nagrody prof. Bogusławowi Schaefferowi: „za multimedialność w sztuce i nieograniczone horyzonty twórczości„.

 

Określenie to bowiem trafia w sedno nieposkromionej wyobraźni artysty, łączącego w sobie wiele talentów i odgrywającego w sztuce europejskiej rolę chorążego nowych poszukiwań. Nagroda idzie więc w ręce wielkiego artysty, który w tym roku obchodzi 65. rocznicę swego debiutu artystycznego.

Obejrzeliśmy też krótki film o Bogusławie Schaefferze i jego pracy nad muzyką podczas trzynastoprzystankowej podróży tramwajem z Nowej Huty, gdzie mieszka, do centrum Krakowa.

Kolejną osobą nagrodzoną akwarelą Janusza Dziurawca był Mariusz Gryżewski, który od lat, opierając się zachodnim koncernom tworzy polskie marki. Prowadzone przez niego wydawnictwo MaxMedia rozpoczęło działalność w kwietniu 2002 roku jako wydawca magazynu „FAKTY Polityka Prawo Gospodarka”, który z początkiem 2006 roku zmienił nazwę na „FAKTY Magazyn Gospodarczy”, co pozostawało w zgodzie z wyznaczonym kierunkiem, jakim jest analizowanie i komentowanie trendów w polskiej gospodarce.

 

W roku 2004 do wydawanych tytułów dołączył magazyn „VIP Polityka Biznes Fakty”, który powstał z myślą o świecie high life’u, osobistościach polityki i biznesu, elitach intelektualnych, artystycznych i naukowych. „Chcemy być jak najlepszym intelektualnym i biznesowym partnerem dla czytelników, klientów oraz instytucji zajmujących się promocją polskiej gospodarki, biznesu i kultury.”.

Poza wręczeniem akwareli Mariusz Gryżewski został udekorowany spiętą kotylionem szarfą, w której prezentował się znakomicie do końca uroczystości, zarówno na zdjęciach jak i wśród zaproszonych gości. Niestety, Marek Frąckowiak nie mógł uczestniczyć w bankiecie zorganizowanym na cześć nagrodzonych i ku żalowi wszystkich opuścił pospiesznie Muzeum Niepodległości.

 

Okazało się, że wkrótce zaczyna próbę przed Festiwalem Era Schaeffera. Pozostałe osoby biorące udział w listopadowej edycji nagród portalu Kurier365 spędzili jeszcze wiele miłych chwil na rozmowach w kuluarach. Nieobecni mogą tylko żałować.

 Kolejna edycja wręczenia nagród portalu Kurier365.pl nastąpi w grudniu tego roku.

 

Relacja filmowa z wręczenia nagród kuriera365.pl

 

Zdjęcia: Grzegorz Micuła

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top