MOTORYZACJA: DOBRA, CZYLI BEZPIECZNA JAZDA

Brawura, alkohol i zmęczenie, to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Okres Świąteczno-Noworoczny, to zawsze wzmożony ruch, złe warunki na drodze, długie trasy, dlatego warto wykorzystać dobre rady eksperta i poprawić sobie jakość jazdy dziś i w przyszłości. Jeśli chodzi o alkohol i brawurę, to przyczyny, z którymi walczy się najtrudniej. Warto jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo pamiętając o kilku prostych ćwiczeniach, a także o właściwym ułożeniu ciała podczas jazdy, co skutecznie wpływa na poprawę sprawności kierowcy, a co za tym idzie, także na szybkość reakcji w sytuacji zagrożenia. – W większości kierowcy nie zdają sobie sprawy z wagi drobnych rzeczy podczas jazdy np. samego ustawienia fotela – mówi Tomasz Chomiuk, specjalista w zakresie rehabilitacji i fitness.

– Czasami coś, co wydaje się banalną uwagą, ma niebagatelny wpływ na nasze ciało. Istnieje cała gama mało znanych ćwiczeń, bardzo przydatnych dla kierowców. Niektóre z nich możecie Państwo stosować nawet siedząc przed kierownicą w korku, bądź na światłach – dodaje Chomiuk.

Na portalu YouTube.pl pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCHEXc3EnFTrBe9oCwjRpxDg znajdziemy cykl czterech krótkich filmów pokazujących właściwą postawę podczas jazdy, niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego ułożenia ciała w trakcie kierowania samochodem, oraz ćwiczenia rehabilitacyjne, które niwelują zagrożenie deformacji sylwetki.

Warto, aby przed wyruszeniem w drogę poświęcić kilka minut na ich obejrzenie. Cykl filmów „Dobra Jazda” sponsoruje PKN Orlen w ramach kampanii „ORLEN. Bezpieczne Drogi”. Więcej informacji: e-mail: raportcsr@gmail.com

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top