MAŁOPOLSKA W IPHONIE

Ruszyła multimedialna kampania promocji zimowych atrakcji województwa małopolskiego. „Małopolska zimą w iPhonie” to interaktywny przewodnik cyfrowy dla miłośników białego szaleństwa, przygotowany na platformy iPhone i Android, który można bezpłatnie pobrać poprzez stronę internetową: www.discover.malopolska.pl. Przewodnik w wersji polsko i anglojęzycznej prezentuje nie tylko najlepsze ośrodki narciarskie regionu z dokładnymi mapami tras, ale także najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne okolic.

 

 

Amatorzy turystyki narciarskiej znajdą w nim kolorowe mapy stoków poszczególnych centrów zimowych, dokładne informacje o wyciągach, trasach i atrakcjach towarzyszących, zdjęcia ze stoków i wiele innych informacji turystycznych. Dzięki interaktywnej mapie obsługującej wbudowany w telefon GPS, można łatwo zorientować się gdzie jesteśmy i jakie dodatkowe atrakcje czekają na nas w okolicy – np. muzeum, ciekawy obiekt przyrodniczy albo kąpielisko.

 

„Kampania jest adresowana do użytkowników Internetu, którzy intensywnie korzystają z mobilnych technologii” – wyjaśnia Paweł Tokarczyk z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. „Zimowe atrakcje turystyczne Małopolski podane w takiej formie mają większe szanse wzbudzić zainteresowanie odbiorców. Jest to także ważny sygnał, że Małopolska jest regionem nowoczesnym i otwartym na innowacje. Chcemy stać się awangardą promocji regionalnej w technologiach mobilnych w Polsce” – dodaje.

 

Promocja Małopolski na nowoczesne platformy iPhone i Android jest wyjściem naprzeciw światowym tendencjom rynkowym. Papierowe, tradycyjne formy promocji chociaż wciąż mają największy krąg odbiorców odchodzą powoli do lamusa. Użytkownicy smartfonów, zamiast dźwigać i wertować przewodnik, coraz częściej wolą korzystać z aplikacji, która dzięki GPS pokaże im dokładnie w którym miejscu się znajdują oraz zaproponuje ciekawe miejsca w pobliżu.

 

Inwestycje w promocję regionu przez aplikację na iPhona i Androida pozwalają na wysłanie w przekazie marketingowym ważnego sygnału, że Małopolska jest nowoczesnym regionem, który dba o turystów i nie boi się wyzwań jakie stawia przed nami rewolucja technologiczna. Zamiast gonić innych za 2-3 lata warto rozwijać nowoczesne platformy już teraz, zanim zrobią to wszyscy inni – a prędzej czy później zrobią to na pewno.

 

„Małopolska zimą w iPhonie” jest dodatkowym elementem multimedialnej kampanii promocyjnej pt. „Małopolska w akcji”, finansowanej w 75 % ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (szczegółowe informacje o kampanii znajdują się na stronie www.discover.malopolska.pl). Projekt „Małopolska zima w iPhonie” jest realizowany przez Urząd Marszałkowski przy współpracy z firmą Amistad sp. z.o.o. (www.amistad.pl) z wykorzystaniem aplikacji mapowo-przewodnikowej GreenPhoneGuide.com.

 

Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top