MALTA: WYSPA PEŁNA ROZRYWEK

Malta stała się popularnym kierunkiem dla osób, które w ciągu dnia chcą odpocząć na pięknych malowniczych plażach, a wieczory spędzać w klubach, bawiąc się do białego rana. Na takiego turystę czeka przede wszystkim Paceville czyli tętniąca klubowym życiem dzielnica St. Julians, będąca jednocześnie najbardziej rozrywkowym miejscem na całych Wyspach Maltańskich. W Birgu, Mdinie, Valletcie i Sliemie jest mnóstwo barów i restauracji serwujących dania z całego świata. Na Wyspach organizowanych jest również wiele imprez muzycznych – z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie!

 

GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ?

St. Paul’s Bay

Bugibba i Qawra, położone nad zatoką St. Paul’s Bay, to tętniące życiem kurorty, w których znajduje się mnóstwo kawiarni, restauracji i barów. Café Del Mar w Qawrze to centrum corocznego festiwalu Lost and Found Annie Mac, który rozpoczyna letni sezon festiwalowy.

St. Julian’s

Miasteczko powstało wokół malowniczej zatoki Spinola Bay. Jest idealnym miejscem na pobyt, jeśli ktoś lubi głośne i nowoczesne miejsca. Paceville oferuje mnóstwo klubów nocnych i barów otwartych do wczesnych godzin porannych. Po nocy spędzonej „na mieście”, następnego dnia można relaksować się na pięknej piaszczystej plaży St. George’s Bay.

Sliema

Mała miejscowość wypoczynkowa sąsiadująca z St. Julian’s, znana jest ze swej długiej promenady, przy której znajdują się dziesiątki restauracji, kawiarni i barów. Jest to także ulubione miejsce miłośników zakupów. To właśnie tam znajdują się dwa największe centra handlowe na Malcie.

Valletta

Kto jest miłośnikiem pięknej architektury i zabytków, a równocześnie szuka miejsca tętniącego życiem również nocą, to maltańska stolica jest dla niego idealna! Valletta wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Są w niej zarówno światowej sławy muzea i galerie, barokowa konkatedra Św. Jana lub Ogrody Barrakka, jak i przytulne knajpki, winiarnie oraz głośne kluby.

Mellieha

To w niej jest najdłuższa na Malcie piaszczysta plaża, z której można podziwiać wspaniałe widoki na Morze Śródziemne. Dzięki bliskości portu Ċirkewwa, jest to dobre miejsce wypadowe na Gozo. Promy na nią kursują co 40 minut, a rejs trwa około 20 minut. Jedną z największych atrakcji w okolicy jest Popeye Village czyli park rozrywki związany z filmem Popeye.

FESTIWALE MUZYKI ROZRYWKOWEJ

   Annie Mac’s Lost & Found

Festiwal Lost and Found otwiera letnią scenę festiwali. Organizowany jest zawsze na początku maja i przez 4 dni zapewnia dziesiątki imprez w fantastycznych lokalizacjach: zamkach, łodziach, plażach i najmodniejszych klubach.

   Isle of MTV

Isle of MTV to bezpłatny jednodniowy festiwal muzyczny, który każdego lata powraca na plac il-Fosos we Florianie. Co roku bawi się na nim około 50 000 osób. Jest to wyjątkowa okazja do posłuchania światowej sławy artystów całkowicie za darmo.

Glitch Festival

Można tam rozkoszować się letnim słońcem przy dźwiękach muzyki elektronicznej, house, disco, techno i acid house. Festiwal organizowany jest w sierpniu i jest jedną z największych tego typu imprez na świecie.

Earth Garden

Earth Garden to największy festiwal muzyki alternatywnej na Malcie, odbywający się w sierpniu na terenie parku narodowego Ta’ Qali w Attard. Na festiwalu występują zarówno światowej sławy artyści, jak i lokalni twórcy reprezentujący różne nurty muzyczne (m.in. funk, blues, reggae, rock alternatywny czy hip-hop). Ale Earth Garden to nie tylko muzyka. To również dziesiątki wydarzeń kulturalnych, sportowych i zdrowotnych!

Rock the South

Podczas kwietniowego festiwalu Rock the South występują artyści reprezentujący muzykę alternatywną. Impreza stała się podstawowym wydarzeniem lokalnej sceny muzycznej. Na imprezie można usłyszeć rock, punk, indie, folk i hip-hop i poznać wschodzące gwiazdy maltańskiej sceny.

 

Zdjęcia: Malta Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top