MALTA: CORAZ WIĘCEJ TURYSTÓW

W 2018 roku Malta była trzecim krajem w UE pod względem dynamiki wzrostu udzielonych noclegów (+6,5%).

 

Największy wzrost odnotowano na Łotwie (+ 8,3%) i Litwie (+ 7,7%). Na czwartym miejscu była Polska (+ 5,8%). Na wyspie wzrosła również liczby noclegów udzielonych turystom krajowym – udzielono ich o 8,6% więcej niż w roku 2017. 96% wszystkich noclegów stanowiły noclegi cudzoziemców.

Rekordy na lotnisku

Maltańskie międzynarodowe lotnisko obsłużyło w ub.r. 6,8 miliona pasażerów. Był to ponad 13% wzrost w stosunku do roku 2017. W ciągu ostatnich trzech lat liczba pasażerów zwiększyła się o 47%. W 2018 roku najwięcej pasażerów pochodziło z Wielkiej Brytanii (1,6 miliona), Włoch, Niemiec, Francji i Hiszpanii (najszybciej rozwijający się rynek + 38%). Największy ruch lotniczy odnotowano na trasie Malta – London Gatwick. Terminal Cargo obsłużył prawie 18 milionów ton przesyłek.

Rząd Maltański, Ministerstwo Turystyki oraz Malta Tourism Authority współpracują z Międzynarodowym Portem Lotniczym w celu wypracowania jak najbardziej efektywnej strategii rozwoju: floty, infrastruktury (m.in. rozbudowa terminalu i parkingu) oraz nowych połączeń lotniczych. W 2019 roku lotnisko przewiduje przyjęcie 7,2 miliona pasażerów (wzrost o 5,8%) oraz otwarcie 18 nowych połączeń lotniczych (m.in. do Dohy liniami Qatar Airways czy do Ammanu).

Zdjęcia: Malta Tourism Authority

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top