LUXUSOWY BUS NA NOWYCH TRASACH

 

Estoński przewoźnik Lux Express, który w br. wszedł na polski rynek autobusowy z ofertą stosunkowo tanich i komfortowych przewozów pomiędzy głównymi miastami rozwija swoją sieć połączeń w Polsce. Rozpoczął regularne kursowanie na nowych trasach do Kielc, Rzeszowa i Tarnowa oraz zwiększył częstotliwość połączeń na linii Warszawa-Kraków. Celem firmy jest zdobycie klientów poprzez: wysoki komfort podróży, częstotliwość kursowania, atrakcyjne ceny, a także możliwość zwrotu pieniędzy za bilet w przypadku kiedy pasażer nie będzie zadowolony z podróży.

 

Nie jesteśmy drugim Polskim Busem, chociaż mamy świadomość, że potrzeba czasu, by nasi klienci sami to przyznali – mówi Hannes Saarpuu, prezes Lux Express Group. – Do tej pory mieszkańcy Tarnowa, Kielc i Rzeszowa mogli narzekać na brak atrakcyjnych cenowo i komfortowych połączeń z Warszawą. Zaledwie trzy bezpośrednie połączenia kolejowe z Rzeszowa, konieczność przesiadki dla podróżnych z Tarnowa oraz drogie połączenie kolejowe dla podróżnych z Kielc. Teraz podróżni mogą uniknąć wielu spośród tych niedogodności. Jesteśmy realną alternatywą wobec innych środków transportu, oferując niezawodność usług, wysoką częstotliwość połączeń oraz atrakcyjne ceny. – podkreśla prezes Lux Express Group.

 

Ekspresowe połączenia na wszystkich trasach obsługuje 15 nowych autobusów o wysokim standardzie wyposażenia DAF-Irizar. Autobusy wyjeżdżają na nowe trasy w Rzeszowie z „Wagabundy” przy dworcu PKP, w Kielcach z dworca autobusowego, a w Tarnowie z Czarnowskiej oraz dworca autobusowego i pętli Jasna II. Po zwiększeniu liczby połączeń, Lux Express kursuje z Warszawy do Krakowa 10 razy dziennie, z Kielc – 7 razy , Rzeszowa – 5 razy oraz Tarnowa – 2 razy dziennie. Obecnie w stolicy wszystkie połączenia tej linii autobusowej są realizowane z przystanku Metro Marymont (a nie Wilanowska), zlokalizowanego na pętli autobusowej.

 

Drugi przystanek w Warszawie jest na terminalu autobusowym lotniska Chopina. Obsługuje on po jednym kursie dziennie na trasach: Warszawa-Kielce-Kraków, Kraków-Kielce-Warszawa i Rzeszów-Warszawa. Estoński przewoźnik Lux Express uruchomił w Polsce pierwsze krajowe połączenie autokarowe w lutym br. Początkowo firma oferowała kursy na trasie Warszawa-Kraków siedem razy dziennie z każdego miasta. Od drugiej połowy czerwca siatka krajowych połączeń Lux Expressu powiększyła się o Rzeszów, Tarnów i Kielce, a liczba połączeń na trasie Warszawa-Kraków wzrosła do 10 dziennie.

 

Przewoźnik zbiera bardzo dobre opinie od swoich klientów z Polski. 90% podróżnych ocenia poziom usług Lux Expressu na dziewięć w dziesięciostopniowej skali, a co piąty pasażer dołączył do programu lojalnościowego PINS co oznacza, że przewoźnik zyskuje coraz więcej stałych klientów. Lux Express chce pozyskać klientów nie tylko wysoką jakością usług, ale także ceną biletów. Maksymalna jej wartość w jedną stronę na trasach Warszawa-Rzeszów, Warszawa-Kraków i Warszawa-Tarnów wynosi 59 zł, natomiast na pozostałych trasach – 39 zł.

 

Dodatkowo obowiązuje stały system zniżek: – 80% dla dzieci do 7. roku życia, – 40% dla podróżnych do 16. roku życia, -10% do 26. roku życia oraz -40% dla podróżnych powyżej 60. roku życia. Stałym klientom Lux Express proponuje program lojalnościowy PINS, który nagradza częste podróże kolejnymi poziomami zniżek, od 15 do nawet 40%. Linia zachęca do testowania nowych połączeń także bardzo atrakcyjnymi zniżkami. Na przykład, promocyjne bilety kupione do 21 czerwca na lipcowe przejazdy na trasach Warszawa-Rzeszów, Warszawa-Kraków i Warszawa-Tarnów kosztowały od 5 zł, a pozostałe połączenia od 3 zł.

 

Podczas podróży pasażerowie mogą skorzystać z wielu udogodnień: darmowej sieci Wi-Fi, napić się bezpłatnie kawy i herbaty, naładować telefon dzięki gniazdkom dostępnym przy każdej parze siedzeń. Poza tym na klientów Lux Expressu czekają wygodne i odchylane fotele, komfortowa przestrzeń na nogi oraz personalne systemy multimedialne, wbudowane w poprzedzające fotele. W przypadku niezadowolenia z podróży, Lux Express oferuje także zwrot pieniędzy za bilet.

 

Bilety a także regulamin składania reklamacji znajduje się na stronie internetowej przewoźnika: www.luxexpress.eu oraz w biurach sprzedaży w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie i Tarnowie. Obecnie nie ma jeszcze punktu sprzedaży w Kielcach. Simple Express i Lux Express to marki reprezentowane przez Lux Express Estonia AS i jej filie, które zajmują się regularnym międzynarodowym przewozem osób. Firma Lux Express Estonia AS została założona w 1993 r. pod nazwą MootorReisi AS.

 

Od tego czasu stała się jednym z najważniejszych międzynarodowych przewoźników w krajach nadbałtyckich. Główne biura, składające się zarówno z sieci sprzedaży jak i biur operacyjnych, znajdują się w Tallinnie, Rydze, Wilnie, Petersburgu oraz w Warszawie. Od 2012 r. na polskim rynku jest obecna niskobudżetowa marka autokarów Simple Express, która oferuje ekspresowe, międzynarodowe przewozy osób za przystępną cenę. Połączenia obejmują trasy takie jak Wilno-Warszawa-Wrocław-Praga oraz Wilno-Warszawa-Poznań-Berlin.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top