Litwa -festiwal muzyczny w Norwiliszkach

W dniach 24—26 sierpnia b.r. na XVI-wiecznym zamku w Norviliškės (Norwiliszki), tuż przy granicy z Białorusią, na skrzyżowaniu kultur, odbędzie się wielki międzynarodowy festiwal muzyczny „Be2Gether“ („Bądźmy razem“), pod hasłem „Muzyka otwiera granice“.

 

To największa tego typu impreza w Krajach Bałtyckich. Na festiwal przybędą światowej sławy zespoły, biorący udział w najbardziej prestiżowych festiwalach świata: „Morcheeba“, „Bloodhound Gang“, „The Young Knives“, „Datarock“ ir „Zion Train“. Udział w festiwalu wezmą: „Myslovitz“ z Polski, a także “Leaves“ z Islandii, „Poets of the Fall“ z Finlandii, „Lyapis Trubetskoy“ i „IQ48” z Białorusi, „Tribes of the City“ z Łotwy.

„Chcielibyśmy, aby nasz festiwal objął różne style muzyki, aby mógł zaspokoić różnorodne gusta muzyczne“ – mówi jeden z organizatorów festiwalu Giedrius Klimavičius.

Oprócz wspomnianych grup w festiwalu „Be2Gether“ udział wezmą najpopularniejsi wykonawcy z Litwy: Andrius Mamontovas, “Skamp“, „G&G sindikatas“, „Milky Lasers“ oraz Joana z projektem „Joana and the Wolf“, która zebrała niezwykle pochlebne opinie krytyków brytyjskich.

Podczas festiwalu przy XVI-wiecznym zamku będzie działał klub muzyczny, w którym najmodniejsze hity zaprezentują wirtuozi konsolety – didżeje z Wielkiej Brytanii „DJ Food and DK“ oraz Alexas Gopheris z Francji. Wystąpi również litewska grupa „Metal on Metal” oraz legendarna formacja klubów wileńskich „Boogaloo”.

Na festiwalu w najbardziej wysuniętym na wschód punkcie Unii Europejskiej spodziewane są tysiące ludzi nie tylko z Litwy, lecz również z wielu innych krajów, szczególnie oczekiwani są goście z sąsiedniej Białorusi. Młodzież z tego kraju wykazuje ogromne zainteresowanie festiwalem. „Jest to wspaniała okazja zobaczyć i usłyszeć grupy, które przyciągają tysiące fanów na całym świecie. Będzie to nie tylko muzyka, lecz również imponujący muzyczny spektakl na skrzyżowaniu kilku kultur“ – podkreśla Giedrius Klimkevičius.

Część dochodów z koncertu zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z Czeczerska (obwod homelski na Białorusi), które ucierpiały od awarii w Czarnobylu.

Strona internetowa festiwalu „Be2Gether“: www.b2g.lt

Bilety na festiwal są do nabycia on-line: www.tiketa.lt

 

{mosgoogle}

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top