LITWA: TRASA TURYSTYCZNA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH W WILNIE

3 grudnia na świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Wilnie zaprezentowano specjalną broszurę turystyczną, przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

 

 Publikację przygotowało Centrum Inforamcji Turysytycznej Wilna we współpracy z Litewskim Związkiem Osób Niepełnosprawnych.

 

To pierwsza na Litwie próba dobrania wyspecjalizowanej informacji turystycznej tego rodzaju i przedstawienia jej w formie drukowanej. W broszurce prezentowana jest trasa po wileńskiej Starówce, ciągnąca się od Ostrej Bramy aż do ulicy Arsenalo.

 

 

Wszystkie obiekty na trasie zostały dobrane pod kątem uwag i propozycji osób niepełnosprawnych. Cała trasa została wiele razy wypróbowana od kwietnia do października 2010 r. Szacuje się, że pojawienie się wyspecjalizowanej informacji tego rodzaju pomoże nie tylko osobom niepełnosprawnym poznać najważniejsze atrakcje turystyczne Wilna, ale też zachęci do refleksji te instytucje, które dotąd zbyt mało uwagi poświęcały potrzebom osób niepełnosprawnych.

 

Wydawcy broszury w przyszłości planują stopniowe poszerzanie zebranych informacji i dodanie do trasy innych ciekawych miejsc w stolicy Litwy, które mogą zostać swobodnie zwiedzane przez osoby z problemami ruchowymi. Broszura została wydana po litewsku i angielsku i jest rozprowadzana bezpłatnie w placówkach CIT Wilna. Można ją też pobrać z Internetu ze strony CIT www.vilnius-tourism.lt.

 

Zapraszamy do odwiedzenia Centrum Informacji Tursytycznej Wilna pod adresem ul. Vilniaus 22, obiekt przystosowany jest dla osób poruszających się na wózkach! Więcej informacji: Centrum Informacji Turystycznej Litwy tel. +48 515 139 830, e-mail: info@litwatravel.com www.litwatravel.com: strona CIT Litwy w Polsce www.travel.lt: oficjalny portal turystyczny Litwy Informacje turystycznych na temat Wilna: www.vilnius-tourism.lt:

 

Strona CIT Wilna, opisy atrakcji turystycznych, baza noclegowa, broszury informacyjne do pobrania. www.vilnius-events.lt: imprezy i wydarzenia kulturalne w Wilnie www.vilniusautomobiliu.lt: strona „Malowniczego szlaku samochodowego po Wilnie i okolicach”, proponowane trasy, punkty widokowe, informacje dla kierowców.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top