LITWA: RUSZYŁA KOLEJKA LINOWA W DRUSKIENNIKACH

27 listopada br. uruchomiono kolejny ambitny projekt mera uzdrowiska Druskienniki: górską kolejkę linową, która połączyła aquapark znajdujący się w centrum miasta z całorocznym ośrodkiem narciarskim Snow Arena, leżącym na drugim brzegu Niemna. W pierwszą przejażdżkę wybrali się dziennikarze, przedstawiciele władz państwowych i honorowi goście. „Droga linowa”, jak nazwano kolejkę, jest już otwarta także dla publiczności. Jej długość wynosi 1165 m., a maksymalna wysokość – 45 m. Każdy z czterech wagoników może pomieścić 10 osób, co pozwala na komfortowe przewiezienie 240 osób w ciągu godziny. Wagoniki są przeszklone od góry do dołu co umożliwia obserwację i filmowanie całej panoramy Druskiennik.

 

Pomyślano też o osobach niepełnosprawnych – jeden z wagoników jest przystosowany do przewozu osób na wózku. Kolejka będzie pracować w godzinach 12:00 – 21:00 w dni robocze, 10:00 – 22:00 w sobotę i 10:00 – 20:00 w niedzielę. Ogłoszone zostały również ceny biletów.

Za 4-minutową przejażdżkę nad Niemnem dorośli zapłacą 3 €, za podróż w obie strony – 5 €.Zabranie ze sobą dzieci w wieku do 5 lat nie spowoduje dodatkowych kosztów. Natomiast grupy liczące 20 i więcej osób będą mogli skorzystać z 20% zniżki. Projekt kosztował 3,9 mln € i był dofinansowany środkami z funduszy UE.

Tego samego dnia otwarto nowy ośrodek SPA – luksusowy hotel „Flores“ w stylu indonezyjskiej wyspy Bali, który uzupełnia kompleksową ofertę aquaparku – dla wygody gości oba obiekty są połączone szklanym przejściem. W 48 nowych pokojach i ogrodzie zimowym goście znajdą oryginalne rzeźby i dekoracje z Dalekiego Wschodu, plecione dywany z liści bananowca, a także inne orientalne elementy.

Jak podkreślił mer Druskiennik Ričardas Malinauskas, ekskluzywne projekty stały się wizytówką uzdrowiska.

„Jestem bardzo zadowolony, że każdy nowy projekt dodaje miastu wartości. Jestem pewien, że kolejka linowa i nowy hotel SPA spełnią oczekiwania naszych gości, a atrakcyjność uzdrowiska wzrośnie. Serdecznie zapraszamy!”

Przypomnijmy, że Druskinniki, jako jedyny kurort w Europie oferuje w jednym miejscu trasę narciarską czynną przez cały rok, aquapark z licznymi zjeżdżalniami i ponad 20 łaźniami, park linowy rozciągnięty na 3 hektarach oraz 8 odnowionych ośrodków sanatoryjnych i SPA. Obecnie doszły do tego kolejka linowa i nowy hotel w orientalnym stylu, z pewnością więc każdy z gości uzdrowiska znajdzie ofertę dla siebie.

Więcej informacji na stronie info.druskininkai.lt.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top