LITEWSKIE CZARTERY Z POLSKI

Litewska grupa z branży lotniczej Avia Solutions Group AB wprowadzi na polski rynek nowego czarterowego przewoźnika. W grudniu zarejestrowano spółkę flyLAL charters PL Sp. z.o.o i rozpoczęto oficjalne procedury w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego wymagane do powołania przedsiębiorstwa lotniczego i uzyskania Certyfikatu Operatora Lotniczego (AOC)

 

„Nasze sukcesy na rynku czarterowym na Litwie, w Estonii i Włoszech zachęciły nas do rozszerzenia działalności gospodarczej na inne kraje sąsiedzkie” – powiedział Vytautas Kaikaris – President flyLAL charters PL Sp. z o.o. Nowe przedsiębiorstwo lotnicze zostanie zarejestrowane w Polsce i zatrudni lokalnych specjalistów branży lotniczej. Początkowo firma planuje stworzenie około 80 nowych miejsc pracy. Liczba lokalnych specjalistów wzrośnie do 150 do roku 2012. Spółka rozpoczęła już wyszukiwanie i nabór personelu.

 

 „Planujemy uruchomić loty czarterowe z głównych polskich lotnisk latem 2010. Z biegiem lat rośnie zapotrzebowanie na tego typu loty, podobnie jak liczba pasażerów lotniczych w Polsce. Dla polskich podróżnych utworzenie nowego lokalnego przewoźnika czarterowego oznaczać będzie większy wybór celów podróży w okresach wakacyjnych, bezpieczne loty i konkurencyjne ceny” powiedział President flyLAL charters PL Sp. z o.o.

 

Spółka zamierza oferować pasażerskie loty czarterowe najważniejszym biurom podróży w Polsce. Programy lotów czarterowych będą realizowane z największych polskich lotnisk do popularnych celów wakacyjnych takich jak Turcja, Egipt, Maroko, Tunezja, Hiszpania, Portugalia, Grecja i inne. Według V. Kaikarisa, głównym celem spółki jest osiągnięcie 15% udziału w rynku lotów czarterowych do 2012 roku.

 

Litewska grupa lotnicza „Avia Solutions Group” posiada największą infrastrukturę lotniczą w regionie bałtyckim i dwa przedsiębiorstwa lotów czarterowych: flyLAL charters i FlyLAL Charter Eesti. W roku 2009 spółki przewiozły ponad 380 tys. pasażerów i zajmują wiodącą pozycję na bałtyckim rynku czarterowym z 60% udziałem. flyLAL charters ma 85% udziału w rynku litewskim, a FlyLAL Charter Eesti około 55% udziału w rynku estońskim.

 

Avia Solutions Group AB jest litewską grupą kapitałową oferującą zintegrowane usługi lotnicze na całym świecie. Posiada ona największą infrastrukturę usług lotniczych w krajach bałtyckich. Działalność grupy obejmuje leasing samolotów, MRO, szkolenia specjalistów branży lotniczej, loty czarterowe, obsługę naziemną i inne usługi. Avia Solutions Group AB zatrudnia ponad 800 pracowników etatowych a szacunkowy skonsolidowany przychód za rok 2009 wyniesie ponad 150 mln dolarów.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top