Koncert Natalie Cole w Warszawie

Odwiedziny gwiazdy

 

17 lipca odwiedzi Warszawę jedna za największych: najbardziej znanych i cenionych wokalistek jazzowych na świecie Natalie Cole. Wielokrotnie nagradzana prestiżową nagrodą Grammy, córka legendarnego jazzmana Nat „King” Cole’a wystąpi w Polsce z tylko jednym koncertem – pierwszym po 4 latach. Zaprezentuje na nim utwory z nowej płyty: Natalie Cole En Espano.

 

 

Natalie Cole nagrała 20 albumów. Ma na swoim koncie 14 prestiżowych nagród Grammy, w tym aż siedem za album Unforgettable… With Love, który dedykowała pamięci ojca.

 

 

 

 

Wokalistka zadebiutowała w 1975 r. albumem Inseparable, który niemal z dnia na dzień wyniósł ją na szczyty popularności. Singlowym This Will Be (An Everlasting Love) wywalczyła nagrodę Grammy w kategorii Debiut Roku oraz prestiżowe wyróżnienie Najlepsza Wokalistka R&B, detronizując tym ostatnim Arethę Franklin, która od lat otrzymywała to wyróżnienie. Pod koniec lat 70-tych nagrała wiele piosenek, które stały się przebojami również muzyki pop, jak I’ve Got Love on My Mind, Sophisticated Lady (She’s a Different Lady), Our Love, Someone That I Used to Love. Na początku lat 80-tych, jej kariera załamała się ze względu na problem artystki z narkotykami. Jednak już w 1987 r. artystka powróciła w wielkim stylu albumem Everlasting, który tylko w USA sprzedał się w ponad 2 mln egzemplarzy, przynosząc takie przeboje jak Jump Start, I Live for Your Love i remake utworu Bruce’a Springsteena – Pink Cadillac oraz pamiętny When I Fall in Love z repertuaru Nat „King” Cole’a. Sukces tej kompozycji spowodował, iż w 1991 r. Natalie zdecydowała się nagrać płytę, będącą hołdem dla dokonań ojca – Unforgettable… with Love. Album okazał się największym sukcesem w karierze artystki, przynosząc aż siedem nominacji do Grammy m.in. w kategoriach Album of the Year, Record of the Year and Best Traditional Pop Vocal Performance. Płyta tylko w Stanach osiągnęła rekordowy nakład 5 mln sztuk.

 

W 2000 r. Natalie Cole opublikowała autobiograficzną książkę Angel on My Shoulder, która opisuje jej walkę z narkotykami. Na jej podstawie nakręcono pamiętny film The Natalie Cole Story. Zamknięcie pewnego etapu w życiu, zbiegło się z kolejnym sukcesami artystycznymi. W 2002 r. ukazała się kolejna ważna płyta w jej karierze Ask a Woman Who Knows, która zawierała jazzowe ballady z repertuaru Dinah Washington, Nina Simone i Sarah Vaughan. Płyta była dobrze przyjęta przez krytyków i fanów artystki.W 2007 r. ukazał się dwudziesty, studyjny album Natalie Cole – Leavin’. Tym razem Natalie Cole wykonywała standardy muzyki pop, z repertuaru takich artystów, jak: Neil Young, Fiona Apple, Kate Bush, Sting, czy Aretha Franklin.

 

Za przyjemność zobaczenia i usłyszenia gwiazdy na żywo trzeba będzie nie mało zapłacić. Ceny biletów kształtują się od 110 do 310 zł. Są dostępne m.in.: w bileteriach Empik, sklapach sieci Media Markt, Saturn, wszystkich punktach sieci Elibet, Ticketpro i Evertim. Organizatorem imprezy jest Good Music Productions.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top