Kanał podróżniczy „Yes Italia” już na satelicie Astra.

Teraz, planując wyjazd na południe Europy nie będziemy już ograniczeni wyłącznie do internetu i opinii znajomych. SES Astra, czyli operator satelitarny odpowiedzialny za sygnał radiowy i telewizyjny w Europie z pozycji orbitalnej 19.2 stopnia East (częściowo również w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie), rozpoczął nadawanie nowego międzynarodowego kanału telewizyjnego „Yes Italia”*. Kanał jest skierowany przede wszystkim do turystów, których marzeniem jest odwiedzić i poznać takie miasta jak: Rzym, Wenecja czy Florencja.

 

Programy, które znajdziemy w ramówce „Yes Italia” skupiają się na zagadnieniach turystki oraz na włoskich produktach, począwszy od legendarnych już włoskich winnic a skończywszy na samochodach. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy historii i sztuki Włoch.

 

Kanał ma na celu promowanie artystycznego oraz kulturalnego dziedzictwa Włoch. Zanim, więc wybierzemy się na niezapomniane wakacje warto poznać specyfikę kraju dzięki kanałowi „Yes Italia”.

 

Kanał ten został stworzony i nadawany przez NewCO Rai International – włoskiego nadawcę publicznego.

 

* Kanał „Yes Italia” jest nadawany za pośrednictwem satelity ASTRA 1H, parametry odbioru: standard DVB-S / MPEG2; pozycja orbitalna 19.2° E; polaryzacja V, transponder 1.092, częstotliwość 12.246 MHz.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top