Alpiniści z całego świata w Południowym Tyrolu

W tym roku południowotyrolska jesień minie pod znakiem degustacji wina w towarzystwie alpinistów z całego świata podczas Międzynarodowego Szczytu Górskiego.

 

Międzynarodowy Szczyt Górski (IMS)

 

Od 3 do 8 listopada 2009 Międzynarodowy Szczyt Górski (IMS – International Mountain Summit) sprowadzi do Bressanone/Brixen (Południowy Tyrol, Włochy) międzynarodowe sławy alpinizmu. Światowej klasy sportowcy jak Reinhold Messner, Alexander Huber i Ines Papert spotkają się na wyjątkowej imprezie, na którą przybędzie śmietanka alpejskich wspinaczy: od tych początkujących po profesjonalistów znanych na całym świecie.

 

W przeszłości entuzjaści wspinaczek zwykli spotykać się jesienią, by dzielić się swoimi doświadczeniami i wrażeniami na temat najlepszych szlaków. W czasie szczytu IMS ożywa ta zapomniana już tradycja, która jest niecodzienną okazją do pogawędki z legendami alpinizmu w rodzinnej i przyjaznej atmosferze, pośród wspaniałej górskiej scenerii. Wyjątkowość południowotyrolskich Dolomitów została dostrzeżona i uznana przez UNESCO za Światowe Dziedzictwo, dlatego w tym roku Międzynarodowy Górski Szczyt będzie miał dodatkowe, symboliczne znaczenie.

 

Near. nahe. vicino.

 

Motto Międzynarodowego Szczytu Górskiego to słowo „blisko” w trzech językach: angielskim, niemieckim i włoskim, czyli “near.nahe.vicino”, które nawiązuje do bliskości człowieka z przyrodą.

 

www.ims.bz …

 

a dla mniej aktywnych gości mamy festiwal wina: „Merano Wine Festival & Gourmet 2009” W dniach od 31 października do 9 listopada odbędzie się winna uczta, podczas której serwowane będą wyjątkowe gatunki win z całego świata. Festiwalowi towarzyszyć będą imprezy kulinarne oraz pokazy gotowania.

 

Merano Wine Festival & Gourmet łączy w sobie cechy wszystkich elitarnych imprez: najlepsze światowe wina, przysmaki kuchni, pokazy kulinarne oraz hotele najwyższej klasy.

 

www.meranowinefestival.com

www.gourmetsi.com

 

Oferta specjalna:

Złota jesień w Merano od 01.10.2009 do 05.11.2009

* 5 nocy

* Kąpiel dla dwojga z kieliszkiem czerwonego wina lub z sokiem winogronowym

* Zestaw południowotyrolskiego, winogronowego masła do ciała w prezencie

Cena od 383,50 euro/os

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top