JUSTYNA KOWALCZYK POLECA MAŁOPOLSKĘ ZIMĄ

Justyna Kowalczyk promuje aktywną turystykę i zimowe atrakcje województwa małopolskiego w ramach kampanii „Małopolska w akcji” prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 

Jeszcze w 2010 roku samorząd województwa wystartował z nową kampanią promocyjną regionu pn. „Małopolska w akcji”, której twarzami są znani sportowcy związani z Małopolską.

 

Akcja jest prowadzone przede wszystkim za granicą. Jedną z twarzy kampanii jest polska olimpijka, która poleca zimowe atrakcje regionu.

 

 

Do odkrywania uroków Małopolski władze regionu chcą szczególnie zachęcić Włochów i mieszkańców krajów skandynawskich. A to z uwagi na popularność w tych krajach dyscyplin sportu reprezentowanych przez sportowców zaangażowanych w kampanię. Częścią kampanii promocyjnej, której patronuje Justyna Kowalczyk, jest cyfrowy przewodnik „Małopolska zimą” przygotowany na platformy iPhone i Android w językach polskim i angielskim.

 

Przewodnik dla miłośników białego szaleństwa, stworzony przez firmę Amistad, można bezpłatnie pobrać poprzez stronę internetową: www.discover.malopolska.pl. Prezentuje nie tylko najlepsze ośrodki narciarskie regionu z dokładnymi mapami tras, ale także najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne okolic.

 

Amatorzy turystyki narciarskiej znajdą w nim kolorowe mapy stoków poszczególnych centrów zimowych, dokładne informacje o wyciągach, trasach i atrakcjach towarzyszących, zdjęcia ze stoków i wiele innych informacji turystycznych. Od momentu uruchomienia aplikacji (20 grudnia 2010) przewodnik pobrało już blisko tysiąc turystów – internautów.

 

Multimedialna kampania promocyjna pt. „Małopolska w akcji” jest finansowana w 75 % ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (szczegółowe informacje o kampanii znajdują się na stronie www.discover.malopolska.pl). Projekt „Małopolska zimą w iPhonie” realizuje Urząd Marszałkowski przy współpracy z firmą Amistad sp. z.o.o. (www.amistad.pl) z wykorzystaniem aplikacji mapowo-przewodnikowej GreenPhoneGuide.com.

 

Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top