SZWAJCARIA: JESIEŃ W SZWAJCARII

Jesień to w Szwajcarii magia kolorów i mnóstwo wydarzeń. Wyrusz w Podróż Grand Tour of Switzerland, w trybie slow inspirując się zaktualizowanym darmowym przewodnikiem opisującym tę malowniczą trasę. Teraz też, dla kierowców wprowadzono ułatwienie, na szwajcarskich autostradach działają e-winiety,
W tym roku legendarny Bernina Express świętuje swoje 50 urodziny. Zachwycił już około 10 milionów pasażerów i niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

 E-winiety w Szwajcarii

 

Winiety są obowiązkowe na szwajcarskich autostradach. Szwajcaria oferuje winiety jednoroczne. Ich koszt to 40 CHF. Od 1 sierpnia 2023 zostało wprowadzone udogodnienie w postaci e-winiety. Nowoczesne i wygodne rozwiązaniem, które ułatwia kierowcom przemieszczanie się po kraju, bez konieczności zakupu fizycznej naklejki.
Więcej o e-winietach

 Swisstainable Destination

 

Regiony wypoczynkowe Engadin Scuol Zernez i Val Müstair zostały wyróżnione jako Swisstainable Destination na poziomie III. Czyni je to pierwszymi destynacjami, które osiągnęły najwyższą możliwą klasyfikację w programie zrównoważonego rozwoju Swisstainable dla szwajcarskiej turystyki.

Więcej o regionie

50 lat Ekspresu Bernina

 

50 lat temu pierwszy Express Bernina przejechał bezpośrednio z Chur do Tirano przez Alpy. Od tamtej pory zachwycił już około 10 milionów osób z całego świata. Ten legendarny pociąg łączy w sobie tradycję kolejową i innowacyjność, a dzięki panoramicznym wagonom pasażerowie mogą być blisko natury. To pół wieku historii i fascynacji, które można odkrywać na nowo podczas każdej podróży.
Więcej o Expressie Bernina

Nowy projekt kolei

Schilthornbahn 20XX to nowy projekt kolei linowej między Stechelberg a Mürren o przepustowości 800 osób na godzinę. Powstaje tu najbardziej stroma kolejka linowa na świecie. Wyżej, w Mürren, kolejki linowe Funifor połączą się z Birg i Schilthorn. System Funifor cechuje się stabilnością wiatrową i umożliwia budowę kompaktowych stacji.
Więcej o projekcie

 

Zaktualizowany przewodnik

eGuide  Grand Tour of Switzerland to niezawodny przewodnik dla tych, którzy chcą odkryć urok i piękno Szwajcarii podróżując samochodem, motocyklem lub kamperem. Przewodnik przedstawia kompleksowe informacje i wskazówki, które pomogą zaplanować trasę Grand Tour, liczącą 1643 km. Ta malownicza podróż prowadzi przez cztery regiony językowe, pięć alpejskich przełęczy, aż do jedenastu miejsc wpisanych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, jak również dwóch rezerwatów biosfery i wzdłuż 22 jezior. To cenna skarbnica wiedzy i całe mnóstwo inspiracji.
eGuide do pobrania

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top