JAMAJKA: REKORDOWY SEZON

Ten sezon zapowiada się jako prawdopodobnie najbardziej pracowity w historii jamajskiej turystyki. Według ministra Edmunda Bartletta, na wyspę ma przyjechać ponad milion turystów.

Minister turystyki Jamajki, Edmund Bartlett, twierdzi, że będzie to „najlepszy sezon turystyki zimowej w historii Jamajki”. „Mamy gwarantowaną zdolność przewozową w transporcie lotniczym na poziomie 1,5 mln miejsc. Nawet zakładając, że obciążenie lotami będzie bardzo niskie, powiedzmy około 75%, to w tym sezonie przekroczymy milion przylotów z pobytem dłuższym niż 24 godziny.”

Co robić na Jamajce?

W powszechnej opinii wakacje na Jamajce kojarzą się z bajecznymi plażami i turkusową, ciepłą wodą. To prawda, ale wyspa ma do zaoferowania wiele innych atrakcji. Zawsze jest coś do zrobienia! Aby stwierdzenie „na Jamajce nigdy nie jest nudno” nie było tylko pustym sloganem, na portalu Visit Jamajka powstała lista proponowanych atrakcji.
Zobacz, co najbardziej Cię interesuje, i zaplanuj wakacje życia. Kliknij w link
by odkryć nowe aktywności

Film o Legendzie

Nie tylko na Jamajce, Bob Marley stał się legendą i prorokiem. 15 lutego 2024 roku do polskich kin trafi film biograficzny „One Love: Bob Marley”. Artysta urodził się 6 lutego 1945 roku, więc w tym roku obchodziłby 79. rocznicę urodzin. Pierwszy w historii film o charyzmatycznym piosenkarzu, kompozytorze i gitarzyście wyreżyserował w ubiegłym roku Reinaldo Maurice Green.
Bobowi Marleyowi udało się w ciągu swojego krótkiego życia (zmarł na raka w wieku 36 lat) przenieść mało znany dotąd gatunek muzyczny z ulic dzielnicy Trench Town w stołecznym Kingston na światową scenę muzyczną. Tym samym wprowadził Jamajkę w szeregi kulturowych potęg. To postać niezwykła, która zdołała zjednoczyć podzielony naród karaibski i dać mu dumę, potrafiła także pogodzić skłóconych polityków. Jego muzyka do dziś, swoją niezwykle autentyczną ekspresją muzyczną w energetycznym, kojącym rytmie reggae, głosi ludziom w każdym wieku i o różnym pochodzeniu nadzieję, że życie ma sens:

„Nie martw się o nic… Bo wszystko będzie dobrze.”

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top