ITAKA wystartowała z Wilna

 

 Itaka rozpoczęła swoją ekspansję turystyczną na Litwie. Ponad 350 klientów ITAKA Lietuva już wyleciało na wakacje z Wilna do Grecji. Litwa, to już kolejny kraj, po ekspansji na czeskim rynku, gdzie polski touroperator ma zamiar odnieść sukces.

 

2 maja br. wystartowały z Wilna pierwsze samoloty czarterowe z klientami ITAKA Lietuva. Samoloty poleciały na Kretę i na Korfu. Na lotnisku czekały na klientów Itaki greckie atrakcje.

Pierwszy wylot z Wilna jest uroczystym zaakcentowaniem rozpoczęcia działalności operacyjnej firmy ITAKA Lietuva – stwierdził Dominik Miłowski, dyrektor Generalny ITAKA Lietuva podczas uroczystej inauguracji lotów w Wilnie. Dodał, że ITAKA, działająca od 1989 r., ma silną pozycję na rynku turystycznym w Europie Środkowej i Wschodniej.

Podczas inauguracji lotów, nie obyło się bez części artystycznej, podczas której wystąpił iluzjonista Mantas Wizard, który czarował publiczność swoją magią. Greccy tancerze z Greek Society stworzyli autentyczny, grecki nastrój. Klienci mieli także okazję nauczyć się kroków tańca sirtaki, czyli zorby. Wszystko pod okiem choreografa Jurijusa Smoriginasa.

Trzy dni później greckie pożegnanie czekało także na 189 klientów, którzy wybrali się z Itaką na Korfu. Pasażerowie obu lotów degustowali oryginalne greckie produkty: wino Retsina i tradycyjne ciasto z logiem Itaka Lietuva. Wzięli także udział w konkursie na selfie, w którym główną nagrodą były wczasy dla dwóch osób do wybranej destynacji z oferty Itaka Lietuva na sezon zimowy.

Już ponad 350 klientów wyleciało na wakacje z Itaką z Wilna – mówi Piotr Henicz, wiceprezes zarządu Biura Podróży ITAKA.

W lutym 2018 r. rozpoczęła działalność ITAKA LIETUVA. Jednak pierwotne plany były trochę inne. Największy polski touroperator miał zamiar zakupić największe w krajach nadbałtyckich biuro podróży Novaturas. Oficjalnie właściciel Novaturas, fundusz Enterprise Investors, odstąpił od umowy sprzedaży udziałów Itace przez wydłużanie się procesu uzyskiwania zgody urzędu antymonopolowego. W takiej sytuacji ITAKA otworzyła na Litwie własną firmę ITAKA LIETUVA. Obecnie oferta polskiego touroperatora jest dostępna w 300 litewskich biurach podróży. To już kolejny rynek, po czeskim, na który weszło polskie biuro podróży.

 – Na pewno była to dobra decyzja. Nasz produkt cieszy się w Czechach dużym zainteresowaniem, co przekłada się także na wyniki finansowe – komentuje zakup czeskiego Cedoka wiceprezes Piotr Henicz z Itaki.

Warto dodać, że ITAKA jest Touroperatorem Roku 2017, zgodnie z decyzją zarządu Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej.

– Jest to dla nas zaszczytny, ale także zobowiązujący tytuł. Nasz sukces zawdzięczamy nie tylko pracy, ale także znakomitym partnerom biznesowym i największej w Polsce sieci sprzedaży. Znamy naszych klientów i wiemy czego od nas oczekują. Tytuł Touroperatora Roku to prestiżowe wyróżnienie, potwierdzające nasz dorobek i pozycję lidera polskiej turystyki nieprzerwanie od 2009 r. – mówi wiceprezes Henicz.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top