Imprezy i jarmarki historyczne w Czechach

 
Historyczne imprezy i jarmarki w zabytkowych czeskich miastach, na zamkach i w pałacach corocznie przypominają dawne zwyczaje i wydarzenia z dziejów Czech. Zapraszamy do niezwykłej podróży w przeszłość, do nieistniejącego już świata.

 

Czeski Krumlov (www.ckrumlov.cz), jedno z najpiękniejszych miast w Europie, świętuje w tym roku 700-lecie swego założenia. W czerwcu miasto tradycyjnie zaprasza na trzydniowy renesansowy Festiwal Pięciolistnej Róży (19 – 21.06.2009), nawiązujący do okresu panowania ostatnich Rożmberków. Na gości czeka historyczny jarmark, pokazy tańców w strojach z epoki, turnieje rycerskie, przedstawienia muzyczne i teatralne oraz pełne dobrego jedzenia i trunków krumlowskie gospody.

Głowna scena znajdzie się na placu Svornosti i w ogrodach browaru Eggenberg. W sobotę centrum miasta przemierzy barwny orszak historyczny, w którym pojawią się znane z dziejów Czeskiego Krumlova postacie. Wieczorem miasto rozświetlą fajerwerki. Niedziela tradycyjnie będzie zarezerwowana dla dzieci, dla których przygotowano wiele ciekawych konkursów i zabaw.

Uroczystości o nazwie Królewskie posrebrzanie Kutnej Hory (www.stribreni.cz), w dniach 20.–21.06.2009, przeniosą nas w czasy największej świetności miasta. Impreza tradycyjnie zainaururuje sezon turystyczny w Kutnej Horze, wpisanej na listę zabytków UNESCO. Górnicy przywitają króla Wacława IV i jego dwór, król osobiście zagai wielki turniej rycerski.

Również miasto Pilzno (http://info.plzen-city.cz) organizuje corocznie, w połowie czerwca historyczne imprezy. W tym roku od 12 do 14.06. 2009, na kilku scenach w centrum miasta wystąpią zespoły muzyczne i taneczne, odbędą się pokazy szermierki. Atmosferę dawnych czasów przypomni jarmark historyczny z pokazami rzemiosł, zręczności magików. Dzieciom spodobają się bajkowe postacie i liczne konkursy.

Do najświetniejszego okresu w historii miasta Prachatic (www.prachatice.cz) w XIV – XVI wieku nawiąże święto Złotego Szlaku Solnego (26 – 27.06.2009).

Tegoroczne uroczystości historyczne (14 – 15.08.2009) w zabytkowym mieście Telč na Wysoczyźnie (www.telc.eu) zbiegną sie z obchodami 910 rocznicy założenia miasta. Ciekawy program kulturalny uzupełni wieczorny pokaz fajerwerków.

Więcej informacji: www.czechtourism.com

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top