GOŚCIE GLOBTROTERA – SIGMA TRAVEL 2014

 

 

Gościem SD-P „Globtroter” na drugim spotkaniu kwietniowym było warszawskie biuro podróży Sigma Travel, które reprezentował jego dyrektor Rafał Chmielewski. Biuro obchodzi w br. 25-lecie działalności, ma agentów w 40 miastach Polski i obsługuje około 3 tysięcy klientów rocznie.

 

Specjalizuje się w turystyce objazdowej, chociaż ma w ofercie również wyjazdy z wypoczynkiem w pięknych regionach świata. W Europie są to podróże zarówno autokarowe, jak i lotnicze. Poza naszym kontynentem oczywiście z dolotem tylko drogą powietrzną.

 

Program tegorocznych imprez jest bogaty. Obejmuje 67 różnych programów w kilkudziesięciu krajach na pięciu kontynentach – poza Australią i Antarktydą. W tym 16 łączonych z wypoczynkiem. Szczegóły zawarte są w obszernym, ponad 80-stronicowym katalogu dużego formatu i bogato ilustrowanym.

 

„W naszej tegorocznej ofercie – czytam w nim na wstępie – proponujemy Państwu odwiedzenie najciekawszych miejsc, najwspanialszych zabytków i poznanie najbardziej interesujących mieszkańców naszej planety. Trasy, które proponujemy, naszym zdaniem w najlepszy sposób pokazują piękno odwiedzanych krajów. W planowaniu tych imprez szczególną uwagę kładziemy na komfort zwiedzania. Z naszych wycieczek turyści wracają wyczerpani jedynie ogromem wrażeń ze zwiedzanych miejsc, nigdy zaś długimi i męczącymi przejazdami.”

 

Potwierdza to lektura katalogu. Bardzo obszerna jest w nim oferta poznawania krajów europejskich. Wszystkich zachodnich i północnych, nadbałtyckich, ale również środkowoeuropejskich, bałkańskich, Rosji i Ukrainy. Tegorocznymi nowościami są: Czechy, połączone w jednym programie: Chorwacja, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina oraz Albania, Irlandia, Islandia, Norwegia i Sankt Petersburg, który uzupełnił wcześniejszy program wyjazdów do Rosji tylko do Moskwy i na otaczający ją Złoty Pierścień.

 

Ponadto Ukraina z Odessą, chociaż akurat ten kierunek w związku z sytuacją polityczno – militarną w tamtych stronach nie wiadomo jak i czy będzie realizowany. W Afryce, obok zwiedzania Etiopii, RPA, Namibii, Botswany i Wodospadów Wiktorii, a także Tanzanii i Zanzibaru, Sigma Travel w większości z nich proponuje również wypoczynek.

 

W Ameryce południowej wypoczynek i zwiedzanie Wenezueli oraz „objazdówkę” po Peru i Boliwii. W Ameryce środkowej oczywiście Meksyk z wypoczynkiem, ale przede wszystkim zwiedzaniem. W niektórych programach łączony z Gwatemalą, Belize i Kubą. A także samą Kubę wypoczynkowo, ale i ze zwiedzaniem. W Ameryce północnej cztery trasy po USA, w tym dwie z wypoczynkiem, m.in. na Florydzie.

 

W Azji – na Dalekim Wschodzie – 12 najciekawszych tam krajów, wśród których nowością są Filipiny i Korea Południowa z Tajwanem. Ponadto kilka wariantów zwiedzania Chin, także z Tybetem, Hongkongiem i Makau, Japonia i inne kierunki, z wypoczynkiem w Tajlandii, Birmie, na Filipinach i indyjskim Goa. Na Środkowym Wschodzie natomiast Uzbekistan, a także Armenia i Gruzja. Chociaż akurat te dwa kraje na pewno nie zgodziłyby się z taką ich lokalizacją, gdyż uważają się za państwa europejskie, mimo iż geograficznie leżą na Zakaukaziu.

 

No i na Bliskim Wschodzie nowość: Iran, ponadto Izrael i Jordania oraz dwie trasy po Turcji, w tym jedna do Anatolii i Kapadocji z możliwością wypoczynku nad morzem.

 

Jest więc w czym wybierać. Więcej informacji na ten temat oraz w ogóle biura znaleźć można na jego stronach internetowych: www.sigma-travel.com.pl i www.sigmatravel.eu.

 

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top