AUSTRIA: ATRAKCJE I NOWOŚCI SALZBURGA 2014

 

 

Poznaj Salzburg, a zrozumiesz dlaczego to właśnie tutaj urodził się Mozart. Salzburg, mały klejnot w sercu Europy, malowniczo położony na północnym skraju Alp w pobliżu krystalicznie czystych jezior i majestatycznych gór, to wspaniałe miejsce na urlop o każdej porze roku.

 

 

Niepowtarzalna barokowa architektura miasta Mozarta, harmonia kultury i natury skłoniły UNESCO do wpisania w 1997 r. całego salzburskiego Starego Miasta na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego jako miejsca zasługującego na specjalną ochronę.

 

 

 

Stolica kultury

 

Ponieważ w Salzburgu każdego roku odbywa się ponad 4000 imprez kulturalnych, to niewielkie miasto jest więc prawdziwą stolicą kultury. Stare Miasto w Salzburgu jest zamknięte dla ruchu samochodowego, a do wszystkich zabytków można dotrzeć na piechotę.

 

Z Pałacu Mirabell i otaczającego go ogrodu rozciąga się zachwycający widok na symbol miasta, Twierdzę Hohensalzburg, i na Stare Miasto, które kryje uliczkę Getreidegasse, gdzie urodził się najsłynniejszy syn miasta – Wolfgang Amadeusz Mozart.

 

Nowości 2014

 

W tym roku Salzburg wzbogaci się o kolejną niepowtarzalną atrakcję – zabytki Dzielnicy Katedralnej w samym sercu miasta. Katedra Salzburska, rezydencja arcybiskupów i klasztor Benedyktynów pw. św. Piotra po raz pierwszy od ponad 200 lat zostały połączone w jedną wspaniałą trasę muzealną. Na powierzchni 15 000 m² można zobaczyć ponad 2000 eksponatów i poznać 1300 lat historii Salzburga. Warto też zajrzeć do zamku Hellbrunn, którego dumą są tańczące fontanny.

 

 

Feeria smaków

 

Salzburg zręcznie łączy kulturę z atrakcjami kulinarnymi. Dlatego warto odwiedzić jedną z tradycyjnych kawiarni, np. Kaffeehaus Tomaselli – najstarszą kawiarnię w Austrii, albo tę położoną naprzeciwko Kaffee Fürst i spróbować oryginalnych salzburskich Mozartkugeln – czekoladowych kulek z marcepanem, wyrabianych tutaj własnoręcznie przez prawnuka ich wynalazcy.

 

Miły wieczór warto spędzić w najstarszej restauracji Europy Środkowej – Stiftskeller St. Peter. Polecamy Mozart Dinner Concert – kolację z menu według oryginalnych przepisów z czasów Mozarta, okraszoną najpiękniejszymi ariami z oper artysty. Kto woli bardziej nowoczesne klimaty, koniecznie powinien odwiedzić Hangar-7 Red Bulla.

 

To miejsce jest synonimem awangardowej architektury, nowoczesnej sztuki i najlepszej gastronomii. Restauracja Ikarus, jedna z najlepszych w Austrii, co miesiąc zaprasza do współpracy innego kucharza – członka światowej elity kulinarnej.

 

Więcej informacji: www.salzburg.info/pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top