GOŚCIE GLOBTROTERA: HOTELE LORD I WINDSOR

 

 

Nietypowe było drugie wrześniowe spotkanie z cyklu Goście Globtrotera organizowanego przez nasze Stowarzyszenie. Odbyło się ono bowiem, po raz pierwszy od bardzo dawna, nie tradycyjnie w hotelu „Gromada” na placu Powstańców, lecz w hotelu „Lord” na Okęciu, w Alei Krakowskiej. Okazało się to bowiem wygodniejsze dla obu stron. Pozwoliło dziennikarzom poznać ten obiekt, a jego gospodarzom zorganizować tradycyjny poczęstunek na miejscu bez konieczności dowożenia go do centrum stolicy. Hotel i Centrum Konferencyjne „Lord” w Warszawie oraz „Windsor Palace Hotel & Conference Centre w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim tworzą sieć hoteli „Korona” i są firmą rodzinną. Reprezentowali ją: dyrektor sprzedaży i marketingu hotelu „Windsor” Dagmara Plata – Alf, która zaprezentowała oba obiekty oraz dyrektorzy generalni hoteli: „Windsor” – Przemysław Matyjanek i „Lord” – Adam Dąbrowski.

 

W spotkaniu uczestniczyło 50 członków SD-P „Globtroter”. Dyr. Plata – Alf rozpoczynając prezentację podkreśliła, że oba te 4 – gwiazdkowe hotele otrzymują właśnie nowe oblicze. Windsor Palace Hotel & Conference Center położony jest w pięknym parku bezpośrednio nad Zalewem Zegrzyńskim, w otoczeniu kompleksów leśnych i odległości 35 km od centrum Warszawy.

 

Ten duży obiekt stanowi nie tylko doskonałe miejsce na organizowanie konferencji, ale także imprez plenerowych połączonych także z aktywnością fizyczną w terenie. Dysponuje on 178 komfortowymi pokojami i apartamentami, łącznie na 421 osób. A także 37 (!) nowocześnie wyposażonymi salami konferencyjnymi, z których równocześnie może korzystać 1,5 osób. Przy czym największa z nich jest na 600 miejsc, a wiele ma charakter kameralny.

 

Ponadto hotel ten ma 4500 m² przestrzeni bankietowej i wystawienniczej, wspomniane już rozległe – w sumie zajmuje on 20 hektarów – tereny zielone i własną plażę oraz marinę nad Zalewem. Specjalizuje się w organizowaniu konferencji i szkoleń w grupach nawet do 1000 osób, urządza bankiety i imprezy firmowe, targi, wystawy, przyjęcia okolicznościowe oraz pikniki do 2000 osób.

 

Dotychczas głównymi gośćmi hotelu są klienci biznesowi stanowiący wśród nich 95%. Przede wszystkim ze stolicy – około 65% – oraz Mazowsza i sąsiednich województw. Obecnie hotel zabiega również o gości indywidualnych i ma dla nich szereg atrakcyjnych propozycji. Dysponuje – dla wszystkich gości – restauracją, karczmą, kawiarnią i klubem nocnym, a także wiatą grillowi i altaną ogniskową.

 

Nie wspominając o rzeczach tak oczywistych jak parking i Internet w pokojach. Wśród innych atrakcji wymieniane są: SPA Beauty Center, park linowy, jacuzzi, łaźnia i sauny, siłownia, kręgielnia, bilard, dyskoteka, wielofunkcyjne boisko oraz plac zabaw i strefa gier. Mówiąc o nowościach w hotelu prelegentka wspomniała o stylu i elegancji, pałacowym charakterze obiektu oraz nowej stylizacji wnętrz.

 

Organizowane są w nim także wesela i inne uroczystości rodzinne, imprezy bożonarodzeniowe i wielkanocne oraz bale sylwestrowe. Więcej szczegółów znaleźć można na stronach internetowych: www.windsorhotel.pl. Natomiast do podkreślanych walorów hotelu „Lord” należy jego bliskie położenie od Międzynarodowego Portu Lotniczego na Okęciu, a zarazem przy jednym z głównych szlaków komunikacyjnych stolicy i niewielka odległość od jej centrum.

 

Także ten hotel specjalizuje się w organizacji konferencji i innych imprez biznesowych oraz rodzinnych. Zwłaszcza wesel, dla uczestników których ma trzy sale różnych wielkości, od 56 do 180 miejsc, w restauracji „Kryształowa” oraz salach: „Widokowa” i „Witrażowa”. A w cenie wesel jest apartament dla nowożeńców i dwa pokoje dwuosobowe dla ich rodziców oraz 20% rabaty dla nocujących gości weselnych.

 

Hotel urządza również bankiety, uroczystości komunijne, spotkania rocznicowe w gronie rodzinnym itp. Łącznie „Lord” dysponuje 90 pokojami z możliwością rezerwacji miejsc one line oraz 10 salami konferencyjnymi. Posiada też Centrum Odnowy Biologicznej, łaźnię, saunę, jacuzzi, siłownię, Klub Lordów z drinkami z całego świata, taras widokowy, m.in. na startujące i lądujące samoloty oraz wiele innych atrakcji.

 

W tym dobrą kuchnię z wybitnymi kucharzami. Niektóre z ich przekąsek uczestnicy mogli spróbować podczas tradycyjnej lampki wina po zakończeniu prezentacji. Podobnie jak obejrzeć nowy wystrój lobby oraz świeżo odnowionej sali konferencyjnej w piwnicy, w której odbyło się spotkanie. Więcej szczegółów na temat tego hotelu i jego ofert znaleźć można w Internecie na www.hotellord.pl.

 

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top