GOŚCIE GLOBTROTERA: ECCO TRAVEL

 

Pierwsze kwietniowe spotkanie z cyklu „Goście Globtrotera” było, zgodnie z zapowiedzią, nietypowe. Bez precedensu tego rodzaju w 24-letniej historii Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”. Uczestniczyli w nim bowiem nie tylko jego członkowie i zaproszeni goście, ale także kilkudziesięciuosobowa grupa agentów marki Ecco Travel, biura podróży Ecco Holiday z Poznania, którzy byli głównymi gośćmi. Było to zarazem pierwsze z cyklu spotkań ET specjalizującego się od 2004 roku w organizowaniu egzotycznych wyjazdów pobytowych i wycieczek objazdowych, z agentami w kilku miastach kraju, w których udział potwierdziło w sumie ponad 300 osób.

 

Celem tych spotkań jest przedstawienie ludziom sprzedającym wycieczki, a także przedstawicielom mediów, nowości biura na sezon 2015/2016 oraz przybliżenie im najpopularniejszych, sprawdzonych, egzotycznych programów objazdowych, w których specjalizuje się marka ET. Wśród nowości są – w kilku wariantach – wyjazdy do Chin, Indii, Birmy, Kambodży, Panamy, Peru, USA oraz Izraela.

 

W ofercie pozostają także już sprawdzone, najpopularniejsze kierunki i tematy wycieczek. Kilkugodzinną wspólną: branżowo – dziennikarską imprezę otworzyła p. Aleksandra Olechnowicz, koordynator projektów w Ecco Holiday, przedstawiając jej szczegółowy program oraz przepraszając, że zapowiedziany kontrahent z Indii nie mógł na nią przybyć, nadesłał jednak upominki do rozlosowania wśród zwycięzców quizu na końcu spotkania.

 

Zainaugurowała je p. Karolina Warzybok, członek zarządu Ecco Holiday, wymieniając powody, dla których warto podróżować właśnie z tym biurem podróży. Znalazły się wśród nich doświadczenie, bo EH działa już 13 lat i ma około pół miliona klientów. A także pewność udanych imprez jakie gwarantuje sprawna ich organizacja, bezpieczeństwo uczestników wycieczek, które jest dla firmy priorytetem.

 

Ponadto komfort podróży, fachowa opieka pilotów potrafiących ciekawie przekazywać informacje o zwiedzanych krajach i miejscach oraz renoma, jaką biuro cieszy się na rynku. Zapowiedziała też, że nowe katalogi na rozpoczynający się sezon ukażą się, w czterech wersjach, w maju.

 

Linie lotnicze Qatar Airways, jednego z głównych, obok PLL Lot, kontrahenta EH w organizowaniu dalekich wycieczek, przedstawił jego przedstawiciel w Polsce, p. Krzysztof Steiman. Biuro współpracuje też z innymi międzynarodowymi przewoźnikami lotniczymi: Lufthansą, Air France i Emirates Airlines.

 

Przedstawiciel QA przypomniał, że startowały one w 1994 roku jako bliskowschodnia linia regionalna. Od 1997 są liniami globalnymi, 5-gwiazdkowymi, jedynymi tej klasy latającymi do Polski. Aktualnie jednymi z 8 takich na świecie. Pasażerów wożą na 140 trasach, przy czym 20-25% do Tajlandii. Dużo też do Birmy, na Karaiby, do Chin, Japonii, Korei i na Bliski Wschód.

 

Jako ciekawostkę wymienił, że zaledwie 5% pasażerów lata tylko do Dohy jako głównego portu linii. Mówił też o trasach do Australii, 6 kierunkach w Afryce i tyluż do USA – ale nie z Polski, naszych podróżnych więc one praktycznie nie interesują. Aktualnie linie dysponują 134 samolotami, zamówiono jednak dalszych aż 340 za ponad 70 mld $. Co 3 tygodnie flota QA wzbogaca się o kolejny, nowy samolot.

 

Jako pierwsza w świecie rozpoczęła użytkowanie Airbusa A 350 X. W luksusowych warunkach podróżowania tymi liniami, przedstawionych dosyć szczegółowo, znalazły się m.in. informacje o ponad 2 tys. różnych filmów i programów z jakich na pokładzie mogą korzystać, wg. uznania, pasażerowie. O stosunkowo dużych limitach wagi bagażu podróżnych: 30, 40 i 50 kg głównego w zależności od klasy, przy czym liczba jego sztuk nie jest ograniczona, byle zmieściła się w łącznej wadze.

 

Następnie dyrektor operacyjny EH Katarzyna Sławińska przedstawiła główne kierunki organizowanych wycieczek (tzw. linie produktowe) obejmujące, poza wymienionymi już krajami, także Sri Lankę, Wietnam, Indonezję, Meksyk, Kubę, Dominikanę, Emiraty Arabskie i RPA.

 

W obszernej, blisko godzinnej prezentacji doświadczony pilot wycieczek ET m.in. do Indii Przemysław Buryan, opowiedział o tym kraju, jego specyfice, kulturze, zabytkach, religiach, językach, kontrastach, ciekawostkach z wyjazdów itp. Znacznie krócej przez zajmująca się tym kierunkiem przedstawicielkę biura przedstawione zostały Chiny i trasy oraz programy, które tam proponuje ET.

 

Dla wszystkich zainteresowanych uczestników spotkania przygotowano też drukowane ważne informacje dla podróżujących do Chin i Indii. Na zakończenie spotkania odbył się quiz, którego zwycięzcy otrzymywali drobne pamiątki z Indii: ręcznie robione, barwne długopisy, zakładki do książek, apaszki, maleńkie koszulki – miniatury strojów ludowych na butelki do wina, bransoletki, szkatułki, figurki jednego ze świętych indyjskich zwierząt (a ściślej ptaków) oraz breloczki z miniaturkami słonia itp.

 

Chętnych do odpowiadania na pytania prowadzącego quiz Przemysława Buryana było wielu. Po zakończeniu okazało się, że maksymalną ilość nagród, po 4-ry zdobyli dziennikarze – członkowie SD-P „Globtroter”. O ile na następnych spotkaniach z agentami Ecco Travel w tym cyklu ktoś nie zdobędzie ich więcej, to wśród nich rozlosowana zostanie główna nagroda – wyjazd na jeden z programów objazdowych po Indiach. Jego sponsorem jest Ecco Travel, a w przypadku przelotów linie lotnicze Qatar Airways.

 

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top