GOŚCIE GLOBTROTERA: ABC DATA – MARKA COLOROVO

 

 

 

Czołowym dystrybutorem IT w krajach Europy Środkowo – Wschodniej jest firma giełdowa ABC Data S.A. założona w Polsce w latach 80-tych. A marką jej elektroniki użytkowej, materiałów eksploatacyjnych oraz akcesoriów komputerowych jest COLOROVO.

 

Oferuje ona m.in. nowoczesne i wydajne tablety, przenośne baterie do ładowania urządzeń mobilnych, atramenty i tonery do drukarek, obudowy komputerowe, papier do wydruków fotograficznych, akcesoria czyszczące do urządzeń komputerowych i mobilnych oraz produkty biurowe.

 

Przedstawiciele tej spółki: Dobrosław Wereszko – członek zarządu ABC Data, Maciej Michalski – szef marki Colorovo i Piotr Blachowski – specjalista d/s kontaktów z mediami byli gośćmi Globtrotera na pierwszym spotkaniu marcowym.

 

Piotr Blachowski przedstawił cała gamę produktów marki Colorovo przeznaczonych dla osób spędzających dużo czasu w podróży. Zaprezentował m.in. najnowsze tablety pozwalające na korzystanie z multimediów w dowolnym miejscu i czasie oraz przenośne ładowarki PowerBox umożliwiające kilkakrotne wydłużenie czasu pracy smartfona lub tabletu.

 

 

Omówił walory trzech, znajdujących się aktualnie w ofercie firmy, tabletów medialnych przeznaczonych zwłaszcza dla podróżników: Colorovo CityTab Lite 7” 3G GPS 2.0, Colorovo CityTab Vision 7,85” 3G GPS i Colorovo CityTab Supreme 7,85” BOOST GPS. Wszystkie – podkreślał – posiadające dobrej jakości ekrany o wysokiej rozdzielczości oraz wydajne podzespoły.

 

Pierwsze dwa typy tych tabletów mają wbudowane modemy 3G, dzięki czemu można łatwo zainstalować w nich kartę SIM pozwalającą na prowadzenie rozmów telefonicznych i wysyłanie oraz odbiór sms-ów, a także korzystanie z Internetu. Tablet Colorovo CityTab Lite 7 3G GPS 2.0” jest przystosowany do wkładania dwu kart SIM równocześnie. Np. jednej do rozmów, a drugiej do połączeń internetowych.

 

Podczas podróży zagranicznej drugie gniazdo można wykorzystać na lokalną kartę SIM aby obniżyć koszty połączeń. Wszystkie urządzenia Colorovo – usłyszeli uczestnicy spotkania – wyposażone są w wydajne procesory i karty graficzne. Szczególną wydajnością wyróżnia się Colorovo CityTab Supreme 7,85” BOOST GPS wyposażony w podzespoły Intela.

 

Wszystkie tablety mają wmontowany precyzyjny moduł nawigacji satelitarnej GPS, który w ciągu kilku sekund może podać pozycję jego użytkownika na mapie lub wskazać drogę do celu. Ich funkcje w tej dziedzinie są niemal nieograniczone i zależą wyłącznie od zainstalowanego oprogramowania.

 

Duże zainteresowanie uczestników spotkania wzbudziły także urządzenia linii Colorovo PowerBox. Pozwalają one na łatwe doładowanie telefonu komórkowego lub aparatu fotograficznego tak, aby mogły pracować dłużej w sytuacji, gdy w pobliżu nie ma gniazdka elektrycznego. A to w podróży zdarza się przecież często. Np. Colorovo PowerBox Slim o pojemności 5000 mAh umożliwia ponad czterokrotne pełne naładowanie nowoczesnego telefonu i blisko dwukrotne pełne ładowanie tabletu.

 

Mocną stroną tych urządzeń są ich niewielkie rozmiary nie przekraczające wymiarów smartfona i niewielka waga. PowerBox Slim 3000 waży zaledwie 78 gramów. I łatwo mieści się w kieszeni marynarki, kurtki czy plecaka. Prezenter przedstawił kilka rodzajów tych urządzeń. Część oferty firmy można było obejrzeć również na specjalnym stoisku.

 

Jej historię oraz stan aktualny zaprezentował, odpowiadając na pytania, Maciej Michalski. Mówiąc o przedstawionych wcześniej tabletach stwierdził, że Colorovo Supreme jest właściwie pełnosprawnym komputerem, gdyż zainstalowane w nim procesor i karta graficzna Intela pozwalają na bardzo wydajne korzystanie także z gier i aplikacji.

 

Spełnia on – zapewnił – wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jego dużą zaletą jest także elegancki, smukły wygląd pozytywnie wyróżniający go wśród podobnych urządzeń dostępnych na polskim rynku. Pytań było sporo, na bardziej szczegółowe goście Globtrotera odpowiadali także po zakończeniu spotkania w jego części nieoficjalnej.

 

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top