GOŚCIE GLOBTROTERA: SUMMERELSE

Nowe, działające od października 2010 roku, biuro podróży SUMMERELSE z siedzibą w Warszawie było gościem SD-P „Globtroter” na pierwszym spotkaniu lutowym. Zaprezentowały je panie: dyrektor operacyjny Jolanta Kołodziejczyk i Iga Isańska – Rosół.

 

Podkreślając, że jest to międzynarodowe przedsięwzięcie z udziałem kapitału polskiego, ale kierowane przez ludzi z wieloletnim, nawet 30 – letnim doświadczeniem w branży oraz doskonałą znajomością realiów na rynkach lokalnych.

 

Biuro koncentruje się na organizowaniu wyjazdów czarterowych do popularnych wśród polskich turystów krajów i miejscowości w Europie, Afryce i Ameryce Środkowej.

 

 

Przygotowując ofertę zwracało szczególną uwagę na dobór hoteli, ich lokalizację, wyposażenie i poziom świadczonych usług zgodnie ze standardami poszczególnych kategorii. Klienci w większości przypadków mają do wyboru obiekty 3, 4 i 5 gwiazdkowe, głównie w popularnym systemie „all inclusive” – wszystko w cenie.

 

W sezonie zimowym Summerelse ma o ofercie wyjazdy do Kenii, Egiptu – ostatnio zawieszone, na razie do końca lutego, ze względu na sytuację w tym kraju, na Dominikanę i – w związku z odwołaniem wylotów nad Nil – na Teneryfę. W sezonie letnim natomiast nad 3 morza: Czarne, Czerwone i Śródziemne.

 

110 – stronicowy katalog „Lato” 2011 zawiera krótkie informacje o krajach, do których można wybrać się z tym biurem, poszczególnych miejscowościach oraz wszystkich hotelach z ich opisem, zdjęciami, a także adresami stron internetowych. Przygotowano też specjalne propozycje wypoczynku dla rodzin. W wielu hotelach zakwaterowanie dzieci jest bezpłatne, cena obejmuje tylko koszt transportu i ubezpieczenia.

 

Na naszych klientów – mówiła p. dyr. Jolanta Kołodziejczyk – czekają hotele w Grecji: na wyspach Kreta i Rodos oraz Peloponezie i w Attyce. W Hiszpanii na Costa del Sol i Majorce, w Bułgarii: w Albenie koło Warny oraz w Primorsku koło Burgas. W Egipcie zaś – mamy nadzieję, że za kilka miesięcy będzie on znowu krajem bezpiecznym i chętnie odwiedzanym przez polskich turystów – w Hurghadzie i Sharm El Sheikh.

 

Największa oferta dotyczy Grecji i Hiszpanii. Poza wypoczynkiem w wybranym hotelu, ceny których ( z informacją „od… złotych” ) znalazły się w katalogu, turyści będą mogli korzystać również z fakultatywnych wycieczek i imprez, z programami i cenami także wymienionymi w katalogu. W ofercie biura na lato 2011 znajduje się również 7 – dniowa wycieczka objazdowa szlakiem najcenniejszych zabytków Grecji klasycznej ( w cenie 3.299 zł podanej przez naszego gościa, ale pominiętej w katalogu ), z możliwością przedłużenia wypoczynku o kolejny tydzień w wybranym hotelu.

Proponowany jest też tygodniowy rejs – z tego 4 dni na statku i 3 na lądzie – „Grecka Odyseja” z Aten ( Pireusu ) na wyspę Mykonos, do tureckiego portu Kuşadasi oraz na wyspy Patos, Rodos i Kretę. A także – o ile stanie się to znowu możliwe – rejs po Nilu połączony z wypoczynkiem w Hurghadzie. Jest więc w czym wybierać. Sprzedaż miejsc na tych imprezach odbywa się w ponad 600 placówkach współpracujących z biurem Summerelse.

 

Przy czym ci klienci, którzy zdecydują się na rezerwację miejsc odpowiednio wcześnie, skorzystają z oferty promocyjnej. Do 28 lutego z bonusem – zależnym od ceny imprezy – nawet do 1 tys. zł od osoby, plus gwarancja niezmienności ceny. To drugie ma istotne znaczenie w sytuacji, gdy paliwo lotnicze ostatnio drożeje, a wraz z nim dopłaty za nie. Promocja będzie kontynuowana także w marcu i kwietniu.

 

Na moje pytania dotyczące perspektyw dla nowej firmy na, już wypełnionym, polskim rynku turystyki wyjazdowej do najpopularniejszych krajów i miejsc usłyszałem, że Summerelse widzi na nim miejsce dla siebie i zamierza pozyskać w br. co najmniej 30 tys. klientów. Atutami są przeloty w zimie z Warszawy, w lecie także z Poznania i Katowic, samolotami czarterowymi sprawdzonych linii lotniczych:

 

Enter Air, Air Italy Polska czy Travel Service, wysoki standard usług i stały monitoring jakości. Ponadto sprawdzeni kontrahenci oraz doświadczeni pracownicy, a także gwarancje hotelowe i elastyczne ceny. Życzymy więc nowemu touroperatorowi sukcesów i zadowolenia klientów z jego usług. Więcej o nim i aktualnych ofertach można dowiedzieć się na stronie internetowej: www.summerelse.pl.

 

Zdjęcia: Grzegorz Micuła.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top