GOŚCIE GLOBTROTERA: CORIS – TWOJA KARTA PODRÓŻE

Nagła choroba, nieszczęśliwy wypadek, okradzenie i inne niemiłe wydarzenia potrafią zepsuć najpiękniejszą podróż. I jeżeli bywają one nierzadko nie do uniknięcia, można przynajmniej złagodzić ich skutki finansowe dla poszkodowanych.

 

Temu służą ubezpieczenia. Gościem drugiego lutowego spotkania w SD-P „Globtroter” była Grupa CORIS Polska, która wprowadziła na rynek nowy program ubezpieczeniowy, rozszerzony o system rabatowy: Twoją Kartę Podróże.

 

Grupę reprezentowali i przedstawili jej trzy działające w Polsce spółki: Paweł Paluszyński – prezes zarządu CORIS Varsovie, Leszek Gierada – wiceprezes zarządu CORIS Service i Maciej Dittmajer – członek zarządu – radca prawny CORIS Lex Services.

 

 

Wśród gości spotkania byli również przedstawiciele branży turystycznej i jej samorządu: Polskiej Izby Turystyki i Izby Turystyki RP oraz branży ubezpieczeniowej – strategicznego partera Grupy CORIS – Towarzystwa Ubezpieczeń EUROPA SA. Grupę CORIS International i jej polskie spółki przedstawił prezes P. Paluszyński.

 

Założono ją w Paryżu w 1987 roku. Obecnie 100% udziałów w niej należy do francuskiego holdingu APRIL GROUP notowanego na giełdzie paryskiej. Grupa posiada 45 biur regionalnych na 5 kontynentach oraz ponad 150 lokalnych przedstawicieli. Obsługuje ponad 3 mln ubezpieczonych, a jej skonsolidowany przychód w 2010 roku wyniósł 743,3 mln €. W Polsce CORIS działa od 1995 roku.

 

W naszym kraju grupę tworzą 3 spółki: CORIS Varsovie dostarczająca rozwiązań z zakresu assistance, likwidacji szkód, consierge oraz call center. Pierwszy – medyczny – obejmuje specjalistyczną pomoc oraz kompleksową opiekę w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania na terenie kraju i za granicą; – techniczny – natychmiastową pomoc w razie wystąpienia problemów z użytkowaniem pojazdu; – domowy – zapewnia specjalistyczną pomoc w razie awarii lub nieszczęśliwego zdarzenia w miejscu zamieszkania.

 

Likwidacja szkód obejmuje profesjonalną obsługę krajowych i zagranicznych zakładów ubezpieczeń w zakresie szkód komunikacyjnych. Usługi consierge zapewniają całodobową infolinię z informacjami na temat rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, kolejowej, autokarów, repertuarów kin i teatrów, godzin otwarcia urzędów, dostępności aptek, serwisów samochodowych, bazy noclegowej itp. Ponadto dostawy określonych towarów pod wskazany adres, zorganizowanie wypoczynku w wybranym miejscu, przekazywanie pilnych wiadomości itd.

 

Całodobowy Call-Center prowadzi na zlecenie obsługę połączeń telefonicznych klientów, zapisuje rozmowy przychodzące oraz dostarcza wiele informacji. Spółka CORIS Lex Services oferuje ubezpieczenia ochrony prawnej i assistance prawny. Natomiast CORIS Service program ubezpieczeniowy Twoja Karta Podróże, który przedstawił jej wiceprezes Leszek Gierada. Ta forma ubezpieczeń przeznaczona jest dla osób w wieku od 6 do 60 roku życia.

 

Podkreślił on, że wypełnia lukę na rynku, gdyż podobne ubezpieczenie dostępne dotychczas adresowane było tylko do osób poniżej 26 roku życia. Karta – jest ich 5 rodzajów – zapewnia koszty leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków – w tym związanych z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka i ekstremalnych na terenie całego świata.

 

Karty te mogą nabywać osoby indywidualne, a także szkoły, uczelnie, stowarzyszenia oraz instytucje. Z zakresem dostosowanym do indywidualnych potrzeb. W podróżach zagranicznych ochronę ubezpieczeniową zapewniają karty:

 

Classic – złota, w cenie 120 zł, dla osób w wieku 29 – 60 lat, obejmująca cały świat z wyłączeniem USA i Kanady ( ale można wykupić ubezpieczenie na nie dodatkowo ) podczas uprawiania turystyki kwalifikowanej oraz pracy biurowej i fizycznej – w przypadku tej drugiej z wyłączeniem niebezpiecznej.

Student – srebrna, w cenie 65 zł, dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 28 lat, z zakresem jak złota plus ubezpieczenie od wypadków podczas zajęć sportowych w ramach obowiązkowych zajęć wf w szkole lub na uczelni.

Sport – w cenie 180 zł, dla wszystkich w wieku 6 – 60 lat. Poza zakresem takim jak w karcie Classic, obejmuje ona ubezpieczenie od wypadków podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka oraz ekstremalnych.

 

Wszystkie te karty są roczne, ważne 365 dni od momentu wykupienia i mają jednolite stawki sum ubezpieczenia: KL ( koszty leczenia ) – 260.000 zł, NNW ( następstwa nieszczęśliwych wypadków ) – 15.000 zł, KPR ( koszty rehabilitacji po powrocie do Polski ) – 500 zł, OC ( od odpowiedzialności cywilnej ) – 100.000 zł.

 

Natomiast ubezpieczenie na terenie kraju zapewnia Twoja Karta Polska. Jej wariant Classic – w cenie 62 zł, dla osób w wieku 29 – 60 lat, ma taki sam zakres jak jej odpowiednik międzynarodowy, z możliwością dokupienia wersji Polska – Sport obejmującej sporty wysokiego ryzyka i ekstremalne. Student – w cenie 45 zł – przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 28 lat, z takim samym zakresem jak Classic i możliwością dokupienia wersji Polska Sport.

 

Także te karty są roczne, z innymi jednak sumami ubezpieczenia: NNW – 20.000 zł, KR ( koszty ratownictwa ) – 5.000 zł, KPR – 500 zł, OC – 60.000 zł. Posiadacze tych kart korzystają również z różnych rabatów, np. przy zakupie wycieczek w określonych biura podróży. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w Internecie na: www.twojakartapodroze.pl.

 

Podczas dyskusji po prezentacji Grupy CORIS i jej nowego programu ubezpieczeniowego w podróżach, uczestnicy krytycznie ocenili ograniczenie dostępności Twojej Karty Podróże tylko do osób w wieku 6 – 60 lat. Co wyklucza możliwość korzystania z nich zarówno przez dzieci w wieku przedszkolnym, jak i osoby starsze, ale nadal bardzo aktywne. Przedstawiciele Grupy zapewnili, że pomyślą nad warunkami rozszerzenia zakresu wiekowego tej formy ubezpieczeń.

 

Jest jeszcze jedna luka w zakresie oferowanego aktualnie ubezpieczenia w podróżach, chociaż w trakcie dyskusji nie zwrócono na nią uwagę: brak ubezpieczenia bagażu oraz od kradzieży. Wybierając się za granicę z Twoją Kartą Podróży CORIS trzeba obecnie wykupić dodatkowe ubezpieczenie w innej firmie, co nie jest wygodne.

 

Zdjęcia autora.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top