GABRIELE LENGER NOWĄ SZEFOWĄ AUSTRIA INFO W POLSCE

 

 

Od 3 listopada br. obowiązki prezesa Narodowego Biura ds. Promocji Austrii w Polsce przejmie Gabriele Lenger, która zastąpi piastującą do tej pory to stanowisko Francę Kobenter. Styryjka Gabriele Lenger związana jest z Austria.info od 1991 r. W tym czasie zajmowała się informacją turystyczną, współpracą z mediami i biznesem na rynku austriackim oraz koordynowała rynki w Austrii, Niemczech i Szwajcarii. W latach 1999-2005 Lenger pracowała w Biurze ds. Promocji Burgenlandu jako kierowniczka biura. Od 2005 ponownie związana z Austria.info, gdzie zajmowała stanowisko menagera rynku w Toronto, a następnie, od 2009 r. do chwili obecnej, w Bukareszcie.

 

Obejmując kierownictwo nad polskim Biurem Lenger podkreśliła: Przenosiny z Rumunii do Polski napawają mnie jednocześnie radością i smutkiem. Smutkiem, ponieważ w Bukareszcie czułam się bardzo dobrze, zostałam tam serdecznie przyjęta, a budowanie w Rumunii pozycji Austrii jako destynacji turystycznej sprawiało mi wielką radość. Z radością, ponieważ przyszedł czas, aby podjąć nowe wyzwania, dokonać nowych odkryć i wspólnie z bardzo dobrym zespołem sprawować pieczę nad mocnym już rynkiem polskim.

 

Cieszę się na czekające mnie i mój zespół fascynujące zadanie zachęcenia Polaków do wyjazdów na urlop do Austrii. A najbardziej z tego powodu, że będę miała okazję poznać piękny kraj i serdecznych ludzi. Francę Kobenter, która zajmowała się przez ostatnie 16 lat rynkiem polskim, będziemy wspominać z sentymentem i jednocześnie życzymy jej wszystkiego najlepszego w jej dalszej karierze zawodowej – tym razem na rynku czeskim.

 

Zdjęcie: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top