FRANCJA: WYSOKIE NOTOWANIA PARYŻA I LYONU

We wrześniu Francja została wyróżniona przez liczne międzynarodowe badania. Doceniona została jej atrakcyjność w szerokim tego słowa znaczeniu, ale także pod kątem życia studenckiego i najlepszych kierunków turystycznych. Według badań „Cities od Opportunity 2016” przeprowadzonych przez amerykańskie przedsiębiorstwo PwC z 7 września, Paryż stał się 4. najatrakcyjniejszym miastem na świecie. Stolica Francji awansowała o dwa miejsca w stosunku do 2014 roku, kiedy po raz ostatni były przeprowadzone podobne badania. Na czele zestawienia plasuje się Londyn, za nim Singapur, Toronto, Paryż i Amsterdam. Badanie zostało przeprowadzone na podstawie różnych czynników ekonomicznych, socjalnych i społecznych rozdzielonych na 10 kategorii, takich jak potęga ekonomiczna, kapitał intelektualny, innowacje, transport czy infrastruktura.

 

W bardziej szczegółowej klasyfikacji Paryż znalazł się na pierwszym miejscu w dziedzinie demografii, pod względem dynamizmu kulturalnego na drugim i jakości życia na czwartym.

Najlepsze studenckie miasto 2016

12 września, « QS Best Student Cities » opublikował ranking najlepszych miast dla studentów. To już czwarty rok z rzędu Paryż zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji, wyprzedzając Melbourne i Tokio. 20% studentów w Paryżu pochodzi z zagranicy.

Zestawienie powstało na podstawie 18 kryteriów pogrupowanych w 5 kategoriach: koszt studiów, atrakcyjność miasta i jakość życia, ranking uczelni i szkół, różnorodność studentów i reputacja pracodawców. Lyon i Tuluza również znalazły miejsce w tej klasyfikacji, zajmując odpowiednio 46. i 74. miejsce.

 

Najlepsze miasto kultury i sztuki według Conde Nast Traveler

Wedle sondażu zrealizowanego przez Conde Nast Traveler, w którym uczestnicy musieli wybrać swoje ulubione miasto pod kątem kultury i sztuki, Paryż otrzymał największą liczbę głosów, wyprzedzając Rzym, Florencję, Petersburg i Wiedeń.

Najlepszy kierunek biznesowy w Europie

Paryż znalazł się w zestawieniu najlepszych miast „Global Destinations Cities Index 2016” opublikowanym przez Mastercard 22 września. Co roku Mastercard wybiera najchętniej odwiedzane miasta na świecie w ramach podróży służbowych, ale także w celach turystycznych. Paryż jest najczęstszym kierunkiem wyjazdów biznesowych – wizyty tam stanowią 30% wszystkich delegacji.

Lyon – najlepszy w Europie kierunek na weekend

4 września jury „World Travel Awards” wskazało Lyon jaki najlepszy w Europie weekendowy kierunek. Miasto, którego stare dzielnice są wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, dysponuje wszelkimi atutami poszukiwanymi przez city-breakers: wspaniała gastronomia, bogate dziedzictwo architektoniczne, liczne muzea, wydarzenia kulturalne i sportowe przez cały rok… Lyon przyciąga dziś ponad 5,5 miliona turystów rocznie, czyli o 2 miliony więcej niż dziesięć lat temu, z czego 30% to turyści zagraniczni.

 

Zdjęcia: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top