FRANCJA: ŚWIĘTO GASTRONOMII

10 pomysłów, aby zadowolić nasze podniebienie. 22,23 i 24 września 2017 roku odbędzie się szereg wydarzeń świętujących francuską sztukę kulinarną. 7. edycji programu przewodzi hasło: „W sercu produktu”.

Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja dla szefów kuchni, by mogli zaoferować gościom prawdziwą ucztę dla podniebienia. W programie: zwiedzanie, degustacje, animacje. Poniżej lista wydarzeń, aby nabrać apetytu…

 

      Alpy – Mont Blanc.

Isère Food Festival w Grenoble : wyjątkowe spotkanie dla smakoszy, odbywające się pod znakiem życzliwości, współpracy i szacunku dla produktów lokalnych pod sklepieniem Marché d’Intérêt National w Grenoble. Wydarzenie będzie miało miejsce po raz drugi, tym razem pod hasłem: „w sercu produktu”. Okazja, by poszczycić się tożsamością gastronomiczną departamentu Isère i zaprezentowania regionu od innej strony! 

Biarritz – Kraj Basków

Pierre Oteiza „od widełek do widelca”: to w dolinie des Aldudes, w sercu Pirenejów. Pierre Oteiza, hodowca i specjalista od solenia żywości zaprasza was do odkrycia baskijskiej świni Kintoa – zwierzęcia „przodków”, które zdobyło sławę na stołach króla Francji i Nawarry. Przyjedźcie zobaczyć jak wygląda hodowla Kintoi, skosztujcie jej ciemnoczerwonego mięsa o niezapomnianym smaku!

Bordeaux

„Gruzja – kolebka uprawy winorośli” w Cité du Vin: w połączeniu z wystawą, która podkreśla znaczenie Gruzji w ramach projektu zapraszania gości z różnych winnic, zorganizowany zostanie gruziński bankiet, który odbędzie się w sobotę 23 września 2017 roku. Spektakularne wydarzenie będzie okazją do uczczenia „liturgii” picia wina wraz z jej „księdzem”, tamadą (po gruzińsku gospodarzem), który podczas toastu wypowie uroczyste słowa!

Bretania

Rennes. Festival Gourmand : organizowany pod hasłem współpracy producentów z szefami kuchni, festiwal podkreśla znaczenie kreatywności restauracji i naleśnikarni w Rennes. Wydarzenie potrwa dwa dni, a towarzyszyć mu będą liczne konkursy tematyczne, a także animacje na targach, fora, pokazy kulinarne… Całość programu dostępna jest na stronie biura turystycznego Rennes.

Lazurowe Wybrzeże

Vendanges Etoilées w Cassis : spotkajcie się z kuchnią i winami miasta Cassis na Lazurowym Wybrzeżu. Weekend bogaty w smaki z ponad 30. pokazami kulinarnymi w mieście i w porcie, 35. wystawców, kursy gotowania dawane przez szefów kuchni z restauracji nagrodzonych gwiazdkami, enolodzy, dwa wieczory specjalne i wiele innych atrakcji…

Federecja Producentów z Châteauneuf-du-Pape : odkryjcie winnicę z posiadłości Châteauneuf-du-Pape poprzez „wizytę dla łasuchów”. Poznanie technik winobrania w centrum winnicy Châteauneuf-du-pape, wizyta w winiarni, aperitif i piknik na świeżym powietrzu.

Paryż

Międzynarodowe miasto gastronomii : po sukcesie pierwszej edycycji wydarzenia w 2016 roku (25 000 odwiedzających), Paryż ponownie nakrywa swoje stoły. Zaproszenie do skosztowania kuchni z całego świata w centrum miasta, podróż do serca dziedzictwa kulinarnego i kulturowego ponad 50 krajów. Degustacje, pokazy gotowania, koncerty, potańcówki, kostiumy i wspaniałe dekoracje…

Street Food Temple : podzielenie się doświadczeniami kulinarnymi na Food Temple podczas bankietów organizowanych przez szefów kuchni z Relais & Châteaux. Kolumbia będzie w tym roku w centrum wydarzenia w ramach Roku Francja-Kolumbia, razem z supermercado, bal cumbią i salsą. Festiwal odbędzie się dzięki kolumbijskim szefom kuchni zaproszonych specjalnie na otwarcie tej nowej kulinarnej świątyni. Okazja dla wszystkich do odkrycia, nauki, degustacji, nawiązania współpracy – w skrócie: wybrania tego, co nas najbardziej interesuje.

Lyon

Smaki i przysmaki afrykańskie w Lyonie: każdego roku wydarzenie „Smaki i przysmaki afrykańskie w Lyonie” (SAGALY) ma na celu promocję i popularyzację bogactwa i różnorodności kulinarnej Afryki i Karaibów, pod każdym możliwym kątem. Święto gastronomii będzie okazją do nabrania apetytu… W 2017 roku grupa Afryka50 będzie prowadzić stanowisko z bezpłatną degustacją potraw i napojów egzotycznych.

Prowansja

Święto gastronomii w Prowansji: podczas trzech dni wydarzenia organizatorzy skupiają się na promocji produktów i inicjatyw lokalnych: nowe pomysły na rynku, pikniki, bankiety, zwiedzanie czy pokazy kulinarne. W wydarzeniu uczestniczy wiele gmin.

Zdjęcia: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top