FRANCJA: STRASBURG – BALET SZCZĘŚLIWYCH CIENI

Tego lata katedra Najświętszej Marii Panny w Strasburgu cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem dzięki organizacji wyjątkowego spektaklu – Baletu Szczęśliwych Cieni. Podczas tego multimedialnego przedstawienia oświetlana jest fasada katedry i kilka budynków Placu Zamkowego. Ideą przedstawienia było uczczenie tysiącletniej sztuki teatru cieni. W tle muzyki skomponowanej specjalnie na to wydarzenie, niesamowita gra świateł przenosi widzów do krainy poezji i fantasmagorii.

 

Obrót wokół własnej osi każdego wieczoru

 

Na południowej fasadzie katedry Najświętszej Marii Panny, arcydzieła sztuki gotyckiej, oglądający śledzą podróże cienia przemierzającego górskie pejzaże, siedzącego na księżycu, pływającego w gwiazdach czy przecinającego las cieni. Balet Szczęśliwych Cieni prezentuje serię entrechats (w balecie: drobne skoki), która wyświetlana jest w formie projekcji na historycznych budynkach wokół dziedzińca katedry. Podczas tej inscenizacji publiczność, w czasie 15 minut, obraca się wokół własnej osi śledząc taniec ze wzrokiem skierowanym do gwiazd.

Godziny spektakli Sierpień : Każdego wieczoru o 22:15, 22:45, 23:15 i 23h45 Wrzesień : Każdego wieczoru o 21:15, 21:45 i 22h15

 

Zdjęcia: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top