FRANCJA: ŚNIEŻNA ODYSEJA W SABAUDII

Już w najbliższy poniedziałek, 9 stycznia 2017 r. rozpocznie się w Sabaudii we Francji La Grande Odysée Savoie Mont Blanc – Wielka Śnieżna Odyseja, najtrudniejszy wyścig psich zaprzęgów na świecie. Potrwa ona do piątku 20 stycznia. Już od ponad 10 lat, dwudziestu najlepszych musherów (a razem z nimi 300 psów) co roku startuje w tym wymagającym turnieju. Trasa podzielona jest na 9 etapów, jej długość wynosi 1000 km, a zsumowane wysokości, które muszą pokonać zawodnicy to aż 30 000 metrów! Udział w tegorocznej imprezie zapowiedziały najlepsze psie zaprzęgi świata. Będą też różne animacje oraz wspaniała zimowa atmosfera. Edycja 2017 rozpocznie się 9 stycznia w Carroz. Zawodnicy spotkają się na mecie w Bessans 20 stycznia.

Na wszystkich gości czekać będzie ponad 50 atrakcji, grzane wino, pyszne regionalne jedzenie, ogniska, wycieczki piesze, projekcje filmów, wystawy i wiele innych.. Wszystko to pojawi się w 22 punktach na trasie wyścigu. Oprócz tego chętni będą mogli poznać tajniki kierowania psim zaprzęgiem i budowania igloo.

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć z bliska zmagania sportowców – organizatorzy przygotowali liczne, czynne przez całą dobę, punkty widokowe, do których będzie można dotrzeć pieszo, na rakietach, a nawet na nartach. Oprócz tego wyścig będzie można śledzić na specjalnie przygotowanych na tę okazję ekranach oraz przez oficjalną stronę internetową Wielkiej Odysei.

Zdjęcia: Savoie Mont Blanc Raith

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top