FRANCJA: PROMOCJA TURYSTYCZNA PARYŻA

Po listopadowych zamachach terrorystycznych w Paryżu bardzo spadł ruch turystyczny nad Sekwanę. W tej sytuacji rząd, administracja Paryża oraz kilkadziesiąt organizacji i firm rozpoczynają akcję promującą to miasto jako ciekawy kierunek wyjazdów turystycznych. Przyłączyła się do niej również narodowa organizacja turystyczna, Atout France. Oto informacja, jaką z niej otrzymaliśmy. Atout France przyłącza się do ruszającej 15 grudnia kampanii mającej na celu wzmocnienie pozytywnego wizerunku Paryża jako destynacji turystycznej Obok francuskiego rządu, Paryża, Alliance 46.2 oraz 50 firm i organizacji, Atout France jest jednym z « Ambasadorów » kampanii. Dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce 13 listopada w regionie Ile-de-France dotknęły nasz kraj na wielu płaszczyznach, przede wszystkim emocjonalnej, zwracając oczy całego świata na Francję.

Wydarzenia te miały również duży wpływ na gospodarkę i turystykę. Aby stawić czoła zaistniałej sytuacji, ruszyła wielka instytucjonalna kampania solidarności mająca na celu zapewnienie o bezpieczeństwie i wzmocnienie atrakcyjności Paryża, zarówno wśród samych Paryżan, jak i Francuzów oraz turystów zagranicznych.

Hasłem przewodnim kampanii jest hashtag #ParisWeLoveYou, z głównym przesłaniem „PARYŻ ZAWSZE BĘDZIE PARYŻEM”. Z tej okazji, stworzona została strona internetowa Parisweloveyou.fr, która zachęca internautów do dzielenia się zdjęciami pokazującymi przywiązanie do Paryża.

Dzięki ogromnej sile mediów społecznościowych, inicjatywa ta stanie się szeroko zakrojoną akcją. Zbiorowa mobilizacja będzie wspomagana również przez fizyczne pojawienie się hashtagu #ParisWeLoveYou w symbolicznym miejscu Paryża kilka tygodni po rozpoczęciu kampanii. Będzie on pokryty zdjęciami internautów uczestniczących w akcji.

Zapraszamy Paryżan, ale także miłośników stolicy Francji, do przyłączenia się do akcji wyrażającej solidarność i udowadniającej, że życie w Paryżu toczy się dalej, jest bezpiecznie i pięknie!

Atout France wspiera kampanię poprzez działania promocyjne na swoich stronach internetowych, a także kanałach społecznościowych we Francji i za granicą.

Zdaniem Christian Mantei, Dyrektora Generalnego Atout France: „włączenie się w projekt i udostępnienie naszej sieci kontaktów było czymś oczywistym.

Jest to również sposób na podziękowanie tym, którzy na całym świecie, od ponad miesiąca, łączą się z nami na znak solidarności.”

Podczas gdy Francja dąży do przyjęcia 100 milionów turystów w 2020 roku, kampania solidarności przypomina, że Paryż brama do Francji, pozostanie tym, czym był zawsze: miastem, które kochamy za to, że przyjmuje świat.

 

Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top