FRANCJA: PARYSKIE MUZEUM DLA ŁASUCHÓW

Czekolada potrafi uwieść nie tylko smakiem, ale i wyglądem. Od lat kusi i fascynuje. Kilku artystów, prawdziwych rzeźbiarzy smaku, uczyniło z niej nawet swoją muzę. W Paryżu powstało także Muzeum Czekolady. Na trzech piętrach, w dość oryginalnym otoczeniu – zwłaszcza jeśli chodzi o piwnicę, między basenami a fontannami dawnego spa hammam. Znajduje się ono przy Grands Boulevards, niedaleko ulicy Saint-Denis. Rozrywkowe i w ten sposób przystosowane dla wszystkich grup wiekowych, muzeum za pomocą słów, obrazów i smaków odtwarza 4000 lat historii kakao i czekolady. Otwiera przed zwiedzającymi fantastyczny, słodki świat i wyostrza wszystkie zmysły.

 

Muzeum jest złożone z 3 części. Oprócz aspektu historycznego, możemy poznać też tajniki wyrobu czekolady, najczęściej wykorzystywane składniki i proces zmian jakim podlegała jej produkcja na przestrzeni wieków.

W centrum demonstacyjnym można za to spróbować czekolady wytwarzanej na miejscu. Przed wyjściem warto odwiedzić sklepik, gdzie znajdziemy szeroki wybór publikacji, które pozwolą nam poszerzyć wiedzę na temat czekolady, a także mnóstwo upominków i pamiątek (również tych jadalnych).

 

Uczta dla zmysłów

 

Wyroby francuskich cukierników cieszą zarówno oko, jak i podniebienie. Wybitni Maîtres Chocolatiers tworzą za pomocą czekolady prawdziwe dzieła sztuki. W tym roku w paryskiej Manufakturze Czekolady pojawił się wielkanocny kurczaczek o zupełnie niespotykanej geometrycznej formie, przypominającej nieco origami.

To wyjątkowo udane połączenie tradycyjnego rzemiosła z nowoczesnym wzornictwem jest owocem współpracy szefa kuchni Alaina Ducasse z projektantem Pierrem Tachon.

Adres muzeum: Le musée gourmand du chocolat – Choco-Story 28 boulevard de Bonne Nouvelle 75010 Paris

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top