FRANCJA: MUZYKA W LYOŃSKIM ANTYCZNYM AMFITEATRZE

W Lyonie, dawnej stolicy Galii, od 1946 r. w antycznym rzymskim amfiteatrze o tej porze roku odbywa się Festiwal Les Nuits de Fourvière. W br. potrwa on do 28 lipca.

 

Osiem przedstawień, trzy spektakle cyrkowe, siedem baletów i ponad czterdzieści koncertów. Les Nuits de Fourvière to jeden z największych festiwali we Francji: w ubiegłym roku ponad 130 000 widzów uczestniczyło w jednym z przedstawień, z których większość odbywa się w samym sercu wspaniałego starożytnego teatru położonego na wzgórzu Fourvière. Choć wszystkie koncerty są organizowane w starożytnej budowli, niektóre spektakle i występy cyrkowe są planowane w innych miejscach w rejonie Lyonu. Program muzyczny na rok 2018 jest bardzo zróżnicowany i zawiera kilka ważnych wydarzeń.

Jako jedna z pierwszych wystąpiła Fatoumata Diawara, malijska wokalistka znana szerszej publiczności z filmu Timbuktu (2014). Inne wydarzenia, których nie można przegapić to koncerty m.in.: gwiazdy rocka Texas (15 czerwca), piosenkarki Juliette Armanet (20 czerwca), trip-hopowego zespołu Massive Attack (1 lipca), czy wokalisty Julien’a Clerca (4 lipca)… Dwie kluczowe daty dla fanów rocka: 8 lipca Jack White zatrzyma się w Lyonie na jednym z rzadkich francuskich koncertów podczas swojej trasy koncertowej w 2018 roku (będzie również w Paryżu i na festiwalu Beauregard), a dwa dni później Arctic Monkeys wystąpią na scenie teatru antycznego.

Ceny biletów: od 35€ do 55€ w zależności od koncertu

Adres Site antique – Fourvière 6 Rue de l’Antiquaille 69005 Lyon

Zdjęcia: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top