FRANCJA: MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL OGRODÓW W CHAUMONT-SUR-LOIRE

Od roku 1992 Międzynarodowy Festiwal Ogrodów w Chaumont-sur-Loire to istne laboratorium współczesnego wzornictwa w branży ogrodnictwa i architektury krajobrazu na całym świecie. Będąc jednocześnie kopalnią pomysłów i kuźnią talentów festiwal ożywia sztukę projektowania terenów zielonych. Przyciąga on także amatorów i profesjonalistów zajmujących się tym tematem prezentując nowe rozwiązania, materiały oraz nietypowe podejścia i pomysły. Różnorodność, kreatywność i jakość przedstawianych projektów przyczyniły się do ustanowienia światowej renomy festiwalu, który stał się obowiązkowym wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych pracą nowego pokolenia architektów krajobrazu.

 

Prezentacje odbywają się w Parku „Prés du Goualoup” o łącznej powierzchni 10 ha. Liczne instalacje z pewnością ucieszą dużych i małych. W 2016 roku festiwal ten trwać będzie od 21 kwietnia 2016 do 2 listopada.

Dojazd Chaumont-sur-Loire położony jest między Blois a Tours, 185 km od Paryża. Autostrada A10 i A35, zjazd Blois lub Amboise. Liczne połączenia kolejowe każdego dnia na linii Paris Austerlitz – Orléans – Tours, stacja Onzain Strona Chaumont-sur-Loire

www.domaine-chaumont.fr Zamki nad Loarą www.zamkiloara.pl

 

Zdjęcie: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top