FRANCJA: GDZIE POSŁUCHAĆ JAZZU W PARYŻU ?

Paryż kocha jazz i udowadnia to ilością klubów, które podążają za jego rytmami aż do świtu. Kameralne piwnice czy klasyczne sceny: 10 klubów jazzowych, których nie można pominąć.

Duc des Lombards

Tam po prostu trzeba być! W Duc des Lombards zetkniecie się z najlepszymi muzykami jazzowymi i tymi, którzy dopiero zaczynają swoją karierę. Wszystko to w intymnej atmosferze klubu. Amatorzy jazzu docenią żywiołowość repertuaru i świetną akustykę miejsca, które gwarantują udany wieczór podczas kilku sesji muzycznych pod rząd.

 

Jazz Club Etoile

To legendarne miejsce gościło największej sławy jazzmanów takich jak B.B King czy Calloway. Odkryjecie tam nowe talenty, bogaty i eklektyczny repertuar łączący elementy jazzu, soulu i bluesa. Karta koktajli i imponujący wybór 80 rodzajów whisky będą stanowić miły akompaniament dla waszego wieczoru.

Caveau de la Huchette

Ta świątynia swingu i jazzu usytuowana w piwnicy została wybrana przez reżysera multi-oscarowego filmu „La La Land” jako miejsce dla jednej ze scen. Przytulna atmosfera, idealna by wypić wieczorną lampkę wina przy dźwiękach trąbki i pianina. Prawdziwa podróż w czasie. 

New Morning

Chet Baker, Prince, Mike Stern, Charlie Haden… Wszystkie wielkie nazwiska sceny jazzowej były w tym miejscu! Ta legendarna scena koncertowa usytuowana w dawnej drukarni w tętniącej życiem X-tej dzielnicy Paryża proponuje żywiołowy repertuar, który gwarantuje spędzenie niezapomnianych chwil.

Baiser Salé

To niecodzienne miejsce proponuje oryginalność, świeżą krew i może pochwalić się odkryciem wielu talentów sceny jazzowej! Na jej deskach debiutowali Richard Bona, Taffa Cissé czy Etienne Mbappé. Repertuar przeplata renomowanych artystów i tych dopiero początkujących. Przy barze zakosztujecie mojito czy rumu o licznych kombinacjach smakowych.

Sunside / Sunset

To popularne miejsce jest pierwszym klubem jazzowym otwartym na rue des Lombards. Dwie tożsamości, dwie atmosfery: możecie posłuchać tutaj zarówno jazzu klasycznego jak i electro, w zależności od waszego humoru, oczywiście przy domowym ponczu w towarzystwie znajomych.

Le Duke’s bar

Przyjdźcie zasmakować koktajli z okresu Szalonych lat 20. przygotowanych przez barmana Gérard i zróbcie sobie małą przerwę na taniec w tym eleganckim klubie w stylu angielskim. W każdy czwartek i piątek wieczór przy aperitifie dajcie się porwać muzyce.

Autour de midi… et minuit

Ten klub jazowy umieszczony w piwnicy o zaokrąglonym sklepieniu w podziemiach restauracji Butte Montmarte, oferujący odprężającą muzykę, przyjmuje artystów od czwartku wieczór. Odkryjecie tutaj repertuar zróżnicowany i jednocześnie bardzo związany z podstawowym duchem jazzu. W tym miejscu poczujecie się „upojeni” lekką i beztroską atmosferą typową dla Montmartru.

Studio de l’Ermitage

Koncerty jazzowe, folkowe czy samby, spektakle kabaretowe, przedstawienia teatralne, filmy… W tym niecodziennym miejscu o wystroju industrialnym szeroki wybór programu zadowoli każdego! W weekendy zatańczycie tutaj w towarzystwie muzyków brazylijskich przy szalonych rytmach.

38Riv

W tym kameralnym klubie jazzowym usytuowanym w piwnicy o zaokrąglonym sklepieniu doświadczycie autentycznego przeżycia muzycznego. Ciepła i przyjazna atmosfera tego miejsca, położonego przy du Marais porwie was ze sobą aż do świtu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top