FRANCJA: DNI ORCHIDEI W SALIGNAC-EYVIGUES

Na 10. edycję Dni Orchidei, które będą miały miejsce w dniach 6-8 maja 2016, Biuro Informacji Turystycznej Pays de Fénelon w Périgord Noir przygotowało wyjątkowe atrakcje, które pozwolą wydarzeniu rozkwitnąć na nowo. Tropikalne orchidee pozostają w centrum zainteresowania, ale tematyka natury i odkryć wzbogaci tradycyjną wystawę i sprzedaż. Program skierowany do szerszej publiczności będzie interaktywny i zabawny. Ogrody Manoir d’Eyrignac w Salignac-Eyvigues, położone blisko Sarlat w Périgord Noir (Dordogne) przez 3 dni będą przyjmować pasjonatów storczyków na terenie Oranżerii.

 

Przygotowano też niecodzienne atrakcje. W tym roku można liczyć na warsztaty przesadzania, konferencje dotyczącą uprawy storczyków w mieszkaniach i wycieczki w poszukiwaniu dzikich orchidei. Podczas konferencji „Podobieństwa między oplątwą, a orchideą” nastąpi też omówienie tej niezwykłej rośliny zwanej „córką powietrza” , która rośnie bez ziemi.

Nowości 2016 :

* Konferencje i warsztaty dotyczące fito-aromaterapii dostępne dla wszystkich : początkujących, dorosłych i dzieci. Podczas tych zajęć dowiemy się jak stworzyć domową, ziołową apteczkę lub zielnik. Prowadząca, Catherine Heine, to konsultantka w zakresie naturopatii, fito- i aromaterpii, absolwentka Szkoły Roślin Leczniczych w Lyonie (E.L.P.M). Podzieli się ona wiedzą na temat neutralizowania różnych rodzajów bólu za pomocą leczniczych roślin i olejków.

* Rośliny dzikie, lecznicze i jadalne : spacer pozwoli zwiedzającym odkrycie śladów dzikich roślin i ziół, mających zastosowanie w gastronomii. Wycieczka zakończy się degustacją posiłku przygotowanego na bazie składników znalezionych po drodze.

* Kącik czytelniczy w ogrodzie to świetne miejsce, by zajrzeć do licznych publikacji na temat roślin.

* Gwoździem programu będzie pokaz « Elegancja i prostota, moda w zgodzie z naturą », który odbędzie się 7 maja o 18 :30 podczas wieczornej gali.

Adres Jardins du Manoir d’Eyrignac 24590 Salignac Biuro Informacji Turystycznej Pays de Fénelon http://www.perigordnoir-valleedordogne.com/

 

Zdjęcie: Atout France

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top