FRANCJA: BRETANIA – DINAN

Usytuowane w Dolinie rzeki Rance Dinan jest miastem, na którym historia odcisnęła piętno. Fortyfikacje otaczające stare miasto przypominają o średniowiecznych czasach. To urokliwe miasteczko oddalone o kilka kilometrów od Saint-Malo i Mont-Saint-Michel oczarowuje odwiedzających je turystów. W Dinan można podziwiać bogate dziedzictwo kulturowe i poczuć wyjątkową atmosferę tam panującą. Miasto przyciąga gości średniowieczną architekturą oraz licznymi opowieściami i legendami, które ożywają na nowo na każdym kroku. Przez wieki miasto rzemieślników, zachowało swój artystyczny charakter. Przechadzając się wąskimi, brukowanymi uliczkami można odkrywać liczne pracownie złotników, kaletników i wielu innych.

 

Odwiedzając Dinan nie można przeoczyć XIV-wiecznego zamku i Doliny Rance, Dziś w zamku można zachwycać się dziełami sztuki. Należy odwiedzić także Bazylikę Saint-Saveur, która łączy aż cztery style architektoniczne.

 

Dolina Rance

 

Jednym z najpiękniejszych miejsc na spacer jest Dolina Rance. Można podziwiać tam zarówno dziedzictwo historyczne jak i naturalne. Rzeka Rance jest znana z elektrowni pływowej usytuowanej w pobliżu Saint-Malo. Do tego dolina ta jest środowiskiem życia wielu zwierząt i roślin, co ucieszy wszystkich miłośników przyrody.

Natomiast pasjonaci architektury mogą odkrywać tajemnice malouinières, czyli domów charakterystycznych dla tego regionu, budowanych niegdyś przez armatorów. Dolinę można odkrywać na wiele sposobów – pieszo, konno, na statku i na rowerze. Jej skarby tylko czekają żeby je odkryć!

 

Festiwal Filmu Brytyjskiego

 

Jeszcze jednym powodem, żeby przyjechać do Bretanii, jest Festiwal Filmu Brytyjskiego w Dinard, które jest oddalone zaledwie o pół godziny drogi samochodem od Dinan. Będzie to 27. edycja tego Festiwalu, a potrwa on do 2 października.

Biuro Informacji Turystycznej Dinan

Biuro Informacji Turystycznej Bretanii

Strona Festiwalu Filmowego w Dinard

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top