FOTO GeA – FOTOGRAFIE I PODRÓŻE

Ukazał się i jest już do pobrania z sieci pierwszy numer bezpłatnego miesięcznika FotoGeA.com, skierowanego do do miłośników podróżowania i amatorów fotografowania.

 

Po zarejestrowaniu się na stronie: http://www.fotogea.com/?page_id=692 prenumeratorzy, co miesiąc będą otrzymywać informację z linkiem do pobrania nowego numeru miesięcznika FotoGeA.com (plik PDF).

 

 

 

Aparat jest nieodłącznym towarzyszem współczesnych podróżników. Rejestrowane są na nim ważne dla nich chwile i miejsca, które ich poruszyły. Redakcja miesięcznika o fotografowaniu i podróżach FotoGeA.com pomaga Czytelnikom w nowym podejściu do fotografii podróżniczej.

 

Dzięki zawartym informacjom i poradom łatwiej uniknie się rozczarowań, które są zmorą wielu osób: dlaczego zdjęcia oglądane po powrocie do domu wyglądają jakby inaczej, już nie porywają i nie powodują emocji. Twórcy miesięcznika są pewni, że po jego lekturze i obejrzeniu kilkuset zawartych w nim zdjęć prace Czytelników będą ciekawsze, lepsze i co najważniejsze na zawsze pozostanie w nich nastrój widzianej i przeżytej niezwykłej chwili.

 

Autorzy poszczególnych artykułów w pierwszym numerze przekazują swoje doświadczenia i spostrzeżenia na temat fotografowania i podróżowania w różnych częściach świata. Nie brakuje także praktycznych uwag i porad. Miesięcznik jest przygotowywany przez zespół osób pracujących niegdyś między innymi przy takich magazynach jak National Geographic, Podróże i Poznaj Świat.

 

Dzięki temu powstało czasopismo nowe i ciekawe, warte przeczytania przez każdego fotoamatora i miłośnika podróżowania. Pierwszy numer to ok. 140 stron i zawiera m.in.:

• bogato ilustrowane reportaże z podróży przez Afrykę oraz Meksyk wraz z informacjami jak fotografować w Afryce i Ameryce Południowej

• inspirującą i czarno-białą wyprawę do fabrycznej Rudy Śląskiej

• podpowiedź miejsca na wiosenny plener czyli wyprawa w Beskid Niski

• przegląd nowości sprzętowych i książkowych

• felieton o własnej drodze do fotografii

• praktyczne porady np. jaki obiektyw wybrać do swojej pierwszej lustrzanki i co zabrać na plener w Beskid Niski i do Meksyku.

• W rubryce FotoForum przedstawione są zdjęcia kilku debiutantów, a numer zamyka wywiad oraz przedstawienie sylwetki mistrza fotografii podróżniczej – Marka Wachsbergera. Aby otrzymać mailem link, z którego można bezpłatnie pobrać swój egzemplarz miesięcznika FotoGea w formie elektronicznej (plik PDF) wystarczy, wypełnić prosty formularz na stronie: http://www.fotogea.com/?page_id=692 i kliknąć przycisk “Wyślij”.

 

Magazyn FotoGeA.com jest przygotowywany formacie PDF, do jego przeglądania niezbędny jest darmowe oprogramowanie Adobe Reader. Pod adresem http://www.fotogea.com działa redakcyjny blog.

 

Od redakcji Globtroter.Info:

Redaktorem naczelnym miesięcznika jest nasz klubowy kolega Marek Waśkiel – fotograf i dziennikarz, zawodowo związany w przeszłości m.in. z magazynami Podróże i Poznaj Świat.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top