FESTYN PRASKI

VI Praskie Spotkania – skuteczną promocją oferty turystycznej. Urząd Dzielnicy Praga Północ pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Marszałka Mazowieckiego Urzędu organizuje VI praskie spotkania z kulturą – które w tym roku odbędzie się w dniu 6 września pod hasłem Wielokulturowa Praga. Już 6 września Stara Praga zmieni się w wielotysięczne, wieloetniczne miasteczko, w którym będzie można zapoznać się z tradycjami różnych kultur, podziwiać pokazy taneczne, rzemiosła artystyczne, spróbować przysmaków kulinarnych z całego świata, posłuchać dźwięków tradycyjnej muzyki.

 

Związane historyczne z Pragą kultury żydowska, rosyjska, romska, niemiecka i holenderska zaistnieją zgodnie obok wietnamskiej, afrykańskiej, arabskiej, indyjskiej, bałkańskiej, słowackiej, czeskiej oraz brazylijskiej. Główną atrakcją dnia będzie największa w Warszawie, niezwykle barwna parada szkół samby, a ulica Ząbkowska przypominać będzie brazylijską ulicę karnawałowego Rio de Janeiro. Atrakcyjny program i występy znanych zespołów z różnych stron świata przyciągają dziesiątki tysięcy warszawiaków. Gwiazdą wieczoru będzie Ivan Mladek Banjo Band z Czech.

 

Zwyczajem już jest, że warszawiacy przybywają na takie festyny bardzo licznie. Tradycją też stała się, że udział w festynach jest najskuteczniejszą formą promocji. Najbardziej poszukiwane są oferty turystyczne te krajowe i zagraniczne. Uczestniczący dotychczas w festynach praskich przedstawiciele branży turystycznej z Polskiej Izby Turystyki, z Warszawskiej Izby Turystyki odnotowują bardzo duże zainteresowanie i sprzedaż ofert większą niż na niejednych targach turystycznych. Dla zainteresowanych udziałem w Festynie Praskim do dyspozycji są namioty o wymiarach 2,7 x 2,7m, w których zaaranżować swoje stoisko.

 

Jeżeli propozycja udziału w VI Praskich Spotkaniach spotka się z Państwa uznaniem i akceptacją, prosimy o akredytacje na: http://pragapolnoc.ttg.com.pl/formularze/zabkowska. Dodatkowych informacji udzielają p. Maja Mirska e-mail: m.mirska@mrot.pl lub p. Anna Mamińska e-mail a.maminska@dkpraga.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 03.08.2009

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top