8. FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW TRZY ŻYWIOŁY

Do największej, górskiej twierdzy w Europie – Srebrnej Góry zjadą podróżnicy, eksploratorzy i globtroterzy z całej Polski na 8. Festiwal Podróżników „Trzy Żywioły”.

 

W namiocie festiwalowym będą mogli zabrać głos, posłuchać relacji z podróży i obejrzeć 10 godzin żywiołowych filmów dokumentalnych.

 

Do tego dojdą warsztaty dla podróżników i bezpretensjonalna, podróżnicza atmosfera. Festiwal odbędzie się już po raz czwarty w Srebrnej Górze. „Podróżnicze oblężenie” – jak co roku – przypada na pierwszy weekend września od 2 do 4 września 2011.

 

 

Przyrodnik Mikołaj Golachowski zabierze nas do na daleką północ i opowie o Innuitach, rdzennych mieszkańcach Arktyki. Niestrudzony rowerzysta Artur Ziemba poprowadzi bezdrożami Madagaskaru, tam gdzie tylko po malgasku można się dogadać. Marcin Osman opowie o życiu kirgiskich nomadów, a Jarek Sępek zabierze nas do Nowej Zelandii, kraju dziwnych stworzeń i jeszcze dziwniejszych ludzi.

 

Ural zimą – to będzie kolejne spotkanie z niskimi temperaturami – Magdalena Jarocka i Jarosław Jóźwicki opowiedzą jak to robić profesjonalnie. Z Kasią Mazurkiewicz popłyniemy z biegiem świętej rzeki Ganges, a z Martą Owczarek i Bartkiem Skowrońskim udamy się w trwającą 888 dni podróż dookoła świata. Czeka nas jeszcze jedna niesamowita opowieść .

 

Artur Tabor spędził setki godzin nocą razem z sowami – na czubkach drzew, na bagnach, na kościelnych strychach i wieżach. Artur zginął tragicznie, ale prezentacja o sowach ocalała i jest zapisem jego fanatycznej fascynacji tymi ptakami. Zobaczymy najlepsze, nagradzane na światowych festiwalach filmy dokumentalne, m.in.:

 

„Antarktyczna podróż Ernesta Shackletona”, „Kosmiczni turyści”, „Wyprawa Kon-Tiki. Tratwą przez Pacyfik” (reż. Thor Heyerdahl). Nie zabraknie warsztatów – dowiemy się jak zorganizować trekking w Himalajach (Kasia Mazurkiewicz), jak nakręcić dobry film w podróży (Kostek Kulik), jak przygotować się w daleką podróż rowerem (Robb Maciąg). Będzie także okazja na …malgaski makijaż (Arek Ziemba).

 

W czasie festiwalu nawiążemy kontakt, połączymy się z telefonem satelitarnym motocyklistów podążających – pod patronatem 3 Żywiołów – Jedwabnym Szlakiem w Pamirze. Imprezę żywiołowo prowadzą podróżnicy i dziennikarze: Marek Tomalik i Piotr Trybalski. Weź udział w żywiołowym oblężeniu fortu Don Jon – z własnym namiotem na twierdzy lub z noclegiem w jednym z tutejszych pensjonatów.

 

Więcej: www.3zywioly.pl, www.forty.pl. Udział w Festiwalu jest BEZPŁATNY.

 

Organizacja: Główny Organizator: Gmina Stoszowice Agencja TravelBrain.pl Forteczny Park Kulturowy Twierdza Srebrna Góra Onet.pl Klub Podróżników Trzy Żywioły.

 

Sponsorzy nagród: Bergson, Wydawnictwo Bezdroża, Wydawnictwo Helion, National Geographic Wydawnictwo Otwarte, Patroni Medialni: Onet.pl, Radio Wrocław, National Geographic, Traveler National Geographic, GoPlanet.pl ,Globtroter.pl, Travel Channel.

 

Partnerzy: Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Imprezy Podróżnicze Ekodynamic Traseo.pl, Laboratorium Sztuki PI.

 

Kontakt w sprawie imprezy: Marek Tomalik, tomalik@australia-przygoda.com, +48 608419124 Piotr Trybalski, piotr@trybalski.com, +48 791 851 871

 

Zdjęcia z innych wypraw – kolejno: 

 

Chiny – Klasztor Szaolin; Boliwia -Jezioro Titicaca – szaman na Wyspie Słońca; Zimbabwe – Zambia, skok do kanionu rzeki Zambezi poniżej Wodosopadów Wiktorii; RPA – Mali Zulusi; Meksyk – W wiosce Majów na Jukatanie –

 

Cezary Rudziński 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top