DUBAJ: REKORDOWY ROK CONVENTION BUREAU

Convention bureau w Dubaju – Dubai Business Events (DBE) w 2018 r. wygrało 261 przetargów na organizację spotkań biznesowych, konferencji i wyjazdów motywacyjnych (wzrost o 24% w stosunku do 2017 r.). W nadchodzących latach zwiększy się o 62% liczba uczestników biorących udział w wydarzeniach – wygrane przetargi mają przyciągnąć dodatkowo 150 000 osób.

 

Spowoduje to wpływ około 1,2 mld dirhamów do budżetu miasta. Dzięki wygranym przetargom, w najbliższych latach Dubaj będzie organizatorem międzynarodowych wydarzeń takich jak: Mary Kay China Incentive (w 2019 r., 800 uczestników), World Nut and Dried Fruit Congress (w 2020 r., 1000 uczestników), Światowy Kongres Gastroenterologii (w 2021 r., 6000 uczestników), World Chambers Congress (w 2021 r., 1500 uczestników) i Congress of the Societe Internationale D’Urologie (w 2021 r., 2000 uczestników).

W listopadzie 2018 r. w Dubaju odbył się 57. Kongres ICCA (International Congress and Convention Association) – wiodącego wydarzenia branżowego poświęconego konferencjom. Był to największy kongres ICCA, który odbył się poza Europą: wzięło w nim udział ponad 1100 specjalistów z 79 krajów świata, aby wspólnie dzielić się wiedzą oraz omawiać kluczowe wyzwania i możliwości stojące przed przemysłem spotkań.

Steen Jakobsen, wiceprezes DBE uważa, że ogromny wzrost liczby uczestników wydarzeń biznesowych i wygranych przetargów świadczy o rosnącej popularności Emiratów jako globalnego centrum biznesu. Wydarzenia biznesowe organizowane w Dubaju odgrywają istotną rolę w rozwoju dubajskiej gospodarki opartej na wiedzy i stanowią kluczowy element szerszej strategii turystycznej, tym samym przyczyniają się do wzrostu PKB miasta.

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top