DUBAJ: NOWA FILMOWA PROMOCJA KRAJU

Dubajski Departament Turystyki, Marketingu i Handlu (Dubai Tourism) wystartował z nową międzynarodową kampanią pt. Dubai Presents (pol. „Dubaj Przedstawia”), promowaną przez hollywoodzkie gwiazdy – Jessicę Albę i Zaca Efrona. Jej celem jest zachęcenie turystów, blogerów podróżniczych i artystów do przeżycia filmowej przygody: opowiedzenia historii ze sobą w roli głównej i napisania do niej scenariusza, w którym tłem będą dubajskie scenerie.

Filmy, tworzące kampanię Dubai Presents, zostały wyreżyserowane przez Craiga Gillespie, uhonorowanego Nagrodą Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych. Składają się z serii sześciu krótkich filmów reprezentujących różne gatunki, z których każdy zabiera widzów w podróż po mieście.

Serię rozpoczyna szpiegowski film akcji, a następne będą publikowane w ciągu kolejnych czterech miesięcy. Już ukazały się dwa. Wraz ze stopionym otwieraniem się Dubaju na międzynarodowych turystów, miasto przygotowuje także ofertę kulturalną będącą odpowiedzią na rosnące zainteresowanie wakacjami pełnymi przygód i atrakcji kulturalnych.

Emirat był jednym z pierwszych miast na świecie, które zamknęło się na turystów po wybuchu pandemii. Zarazem, było też jednym z pierwszych, które z powrotem zaczęło przyjmować gości, wciąż pozostając otwartym. Osiągnięto to dzięki stosowaniu rozsądnych i zaplanowanych w czasie działań związanych z ponownym otwarciem gospodarki, przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności z międzynarodowymi protokołami bezpieczeństwa i higieny.

Stopniowe wdrażanie wieloetapowego programu sanitarnego sprawiło, że Dubaj został otwarty dla turystów krajowych w maju 2020 roku, a dla turystów międzynarodowych w lipcu 2020 roku. Issam Kazim, dyrektor generalny Dubai Tourism powiedział

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy rozpocząć naszą nową kampanię Dubai PresentsW serii krótkich filmów pokazujemy atrakcyjne miasto, imponujące krajobrazy, bogatą i różnorodną kulturę, zapraszając podróżników z całego świata do odwiedzenia Dubaju i stworzenia własnej epickiej przygody.

Opowiadamy o Dubaju na zupełnie nowym poziomie: pokazujemy miasto, w którym mieszka ponad 200 narodowości, , które zapewnia dostęp do różnorodnych doświadczeń dla całej rodziny, będąc najlepszym na świecie miejscem do życia, pracy i odwiedzin. Filmy ukazują także nasze drapacze chmur i punkty orientacyjne, podpowiadając jak przeżyć tu niezapomniane wakacje i podzielić się ze światem swoją ekscytującą historią z Dubaju…

Dzięki nieustannemu wsparciu wszystkich partnerów jesteśmy zaangażowani we wzmacnianie oferty turystycznej miasta, dążąc do realizacji naszej strategii, której celem jest uczynienie z Dubaju najczęściej odwiedzanego i jednego z najbardziej polecanych miejsc turystycznych na świecie, przy jednoczesnym utrzymaniu zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców i gości jako najważniejszego priorytetu…

Jesteśmy przekonani, że kampania Dubai Presents wzmocni nasze wysiłki, przyspieszając rozwój turystyki w tym przełomowym roku, w którym przygotowujemy się do nadchodzących targów Expo 2020 oraz obchodów Złotego Jubileuszu Zjednoczonych Emiratów Arabskich.”

Międzynarodowa kampania Dubai Presents będzie realizowana na 27 rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Indiach, Chinach, Niemczech czy Rumunii. Rozpoczęła się 5 sierpnia w ponad 15 językach, w tym m.in. w języku angielskim, polskim, rumuńskim, niemieckim, francuskim, arabskim, chińskim czy rosyjskim. W Polsce kampania będzie obecna w mediach cyfrowych i kanałach społecznościowych.

Oprócz sześciu materiałów filmowych z udziałem gwiazd, kampania zawiera również także serię zwiastunów, podkreślających atrakcje gastronomiczne, przyrodnicze i sportowe Dubaju. W lipcu 2020 roku Dubaj świętował rok od ponownego otwarcia granic dla międzynarodowych turystów.

Z danych Dubai Tourism wynika, że w Dubaju w ciągu 11 miesięcy (od lipca 2020 roku do maja 2021 roku) zanocowało 3,7 miliona podróżnych. Przez ten czas, w mieście powstało wiele nowych atrakcji. Deep Dive Dubai to najnowsza, bijąca rekordy popularności, atrakcja oferująca poszukiwaczom mocnych wrażeń wyjątkowe doświadczenie nurkowania w najgłębszym basenie na świecie.

Time Out Market otwarty w Souk Al Bahar na początku tego roku, oferuje 17 lokalnych atrakcji F&B (Food & Beverage Concept). W Dubaju w drugiej połowie 2021 roku zostanie otwartych wiele nowych hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych, a także odbędzie się wiele imprez, przyciągających zarówno nowych, jak i stałych międzynarodowych gości.

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top